Српски тандем учествовао у исписивању историје – и сâм себе матирао!

© AP Photo / Jose BretonНемања Гудељ
Немања Гудељ - Sputnik Србија, 1920, 29.11.2023
Фудбалери Севиље су поражени од ПСВ са 3:2 у петом колу Лиге шампиона, а српски тандем који чине Марко Дмитровић и Немања Гудељ учествовао је у исписивању историје шпанског клуба и Лиге шампиона. Ипак, они ће памтити овај меч и по томе што је Гудељ успео да савлада свог саиграча Дмитровића.
Гудељ је у 82. минуту неспретно реаговао и послао лопту иза леђа Дмитровића за изједначење на 2:2, а Рикардо Пепи је матирао бившег српског репрезентативца у другом минуту надокнаде за потпуни преокрет и шокантан пораз Севиље која је за 11 минута изгубила предност, победу, бодове чиме је завршила европску одисеју за ову сезону.
Севиља је постала екипа са најстаријим стартним саставом у историји Лиге шампиона, са просечном старошћу од 32 године и 19 дана.
Други најстарији играч у тиму, легендарни Серхио Рамос, постигао је први гол на утакмици у 24. минуту и то је укупно 10.000 погодак у историји Лиге шампиона.
Занимљивост је да је Рамос исправио неправду која се догодила пре тачно десет година када је у историју ушао и његов аутогол – као 6.000 погодак у историји елитног такмичења која се рачуна од 1992. године.
Севиља је постала екипа са најстаријим стартним саставом у историји Лиге шампиона, са просечном старошћу од 32 године и 19 дана. Други најстарији играч у тиму, легендарни Серхио Рамос, постигао је први гол на утакмици у 24. минуту и то је укупно 10.000 погодак у историји Лиге шампиона. Занимљивост је да је Рамос исправио неправду која се догодила пре тачно десет година када је у историју ушао и његов аутогол – као 6.000 погодак у историји елитног такмичења која се рачуна од 1992. године.
А до тада, све је било у слављеничком расположењу за шпански клуб и то из два разлога.