Митровић и Сергеј показали Роналду ко влада Арабијом – српски тандем је ноћна мора за Португалца

© AFP 2023 / ATTA KENAREАлександар Митровић
Александар Митровић - Sputnik Србија, 1920, 01.12.2023
У спетакуларном окршају Ал Хилала и Ал Насра у ком су се чекали голови Кристијана Роналда, Португалца су у други план бацили најпре Сергеј Милинковић Савић, а затим и Александар Митровић. Српски фудбалери показали су Роналду да су владари Арабије јер је њиховим головима Ал Хилал славио резултатом 3:0.
У 15. колу лиге у Саудијској Арабији највише се исчекивао сусрет Ал Хилала и Ал Насра због двојице најбољих стрелаца у лиги, Александра Митровића који је до ове утакмице постигао 11 голова и Кристијана Роналда који се 15 пута уписао у стрелце од почетка сезоне.
Српски фудбалер запретио је већ у трећем минуту, али није успео да дође до гола. Време је пролазило, али се мрежа није тресла како на једној тако ни на другој страни па се на паузу на полувремену отишло са нулом.
У 64. минуту, док су се чекали голови Митровића и Роналда, погодак за 1:0 постигао је сјајни Сергеј Милинковић Савић који је голом потпуно разбудио свој тим.
Деловало је да ће остати једини стрелац, међутим Митровић у 90. минуту доноси 2:0. То није било све...
Најбољем стрелцу у историји репрезентације Србије то није било довољно, па је у другом минуту надоканде уписао свој 13. гол у сезони! Да све буде боље, Сергеј је уписао асистенцију приликом тог гола.
Чак три гола поништена су у надокнади и после скоро 11 минута по истеку регуларног времена утакмица је завршена великом победом Ал Хилала.