Кошаркаш Црвене звезде Немања Недовић - Sputnik Србија

Преокрет Звезде у режији суровог Недовића: Црвено-бели срушили Ефес

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Ефес у 11. колу Евролиге на домаћем терену резултатом 97:83. Кључно је било друго полувреме, једно од најбољих у сезони за црвео-беле, а преломна је била секвенца Немање Недовића који је и донео преокрет.
После одличног старта нарочито у нападу, кошаркаши Црвене звезде су стали, а Ефес је почео да кажњава сваку грешку. Међутим, улоге су се брзо промениле јер су гости почели да губе лопте, а то су користили црвено-бели.
После првих десет минута Звезда је имала минималну предност,а онда је у првој половини друге деонице била виђена права резултатска клацкалица. Одличан је у тим тренуцима био сналажљиви Лука Митровић, али Ефес прави серију до 7:0 и долази до прендности са којом се одлази и на паузу.
Није друго полувреме почело добро за црвено-беле нарочито због техничких грешака Митровићу, а затим и Немањи Недовићу, међутим управо је то био преломни тренутак који је пробудио Звезду, а нарочито Немању.
За око седам минута Недовић је убацио 14 поена и потпуно је унео нову енергију у тим који је направио серију 10:0. Сјајни Недовић преокренуо је резултат и Звезда више није испуштала предност.
Примакли су се кошаркаши Ефеса на пет поена разлике, али фантастично су црвено-бели одиграли у самој завршници, поготово Јаго Матеус.
Звезда је уписала четврту победу у Евролиги ове сезоне, а најзаслужнији је био Недовић са 23 поена, два скока и три асистенције. Испратио га је Митровић са 19 поена, чак седам скокова и такође три асистенције.
Највише је претио Ларкин који је уписао 21 поена, али ни он као ни Клајбурн са 17 поена нису могли да поремете Звездино фантастично друго полувреме.
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 01.12.2023
Јокић предводи МВП трку
Матијас Лесор - Sputnik Србија, 1920, 01.12.2023
Некада Пековић и Ловерњ – сада Лесор: Емотиван дочек, Жељков загрљај и мегафон – да се не заборави
21:58 01.12.2023
40' – Крај! Победа Звезде
21:55 01.12.2023
39' – Звезда иде ка победи
Бобуа смањује Звездину предност на једноцифрену бројку, али враћа је Недовића на 11 поена – 91:80
21:51 01.12.2023
38' – Двоцифрена предност Звезде
Јилмазу излази лопта из коша,а онда Јаго маестрално додаје Боломбоју – 88:77
21:46 01.12.2023
37' – Грешка Теодосића
Поново се Звезда сјајно одбранила, а онда Теодосић губи лопту. То кажњава Ларкин – 84:77
21:43 01.12.2023
36' – Плус девет за Звезду
Поново се фантастично сналази Митровић који је читаву утакмицу на правом месту. А онда улази и тројка Лазаревића! – 84:75
21:41 01.12.2023
35' – Нова тројка Ефеса
Добро су се одбранили црвено-бели, али Бобуа псоле дужег времена погађа за три – 80:75
21:39 01.12.2023
33' – Одличан Теодосић
Магичну асистенцију за Тобија послао је Теодосић и Тоби уписује нове поене. Нове поене псотиже и Теодосић – 80:72
21:34 01.12.2023
32' – Тоби!
Тоби закуцава и повећава предност црвено-белих – 76:70
21:32 01.12.2023
31' – Почела је последња четвртина
Губи Ефес лопту, Нејпир постиже поене. Јилмаз на другој страни маши тројку – 74:70
21:29 01.12.2023
30' – Крај треће деонице
Кошаркаши Црвене звезде воде после тир деонице. Чак 14 поена у овој четвртини убацио је Недовић – 72:70
21:27 01.12.2023
29' – Прете гости
Теодосић је половичан са линије пенала,а Џонс поентира на други обруч – 72:70
21:26 01.12.2023
28' – Тројка Ефеса
После дужег времена не улази Недовићев шут, Јилмаз прецизан за три – 71:68
21:21 01.12.2023
27' – Четвртина Немање Недовића
Клајбурн смањује предност црвено-белих, затим Звезда губи лопту. Недовић наставља свој плес – 70:63
21:19 01.12.2023
26' – Не стаје!
Фантастични Немања Недовић желео је сам да игра против Клајбурна и на крају је убацио трећу тројку! – 68:61
21:16 01.12.2023
25' – Сјајан је Недовић
Наставила се серија Недовића који доноси предност Звезди! – 63:61
21:12 01.12.2023
24' – Изнервирао се Недовић
Недовић искаљује бес тројком, а онда исто чини и у наредном нападу! – 58:59
21:10 01.12.2023
23' – Проблеми!
Боломбој добија ударац у лице,а ли нема фаула, а онда на другој страни техничку добија Недовић – 52:55.
21:07 01.12.2023
22' – Техничка за Митровића
Јаго погађа и трећу тројку, а за њим погађа и Митровић који добија техничку јер је додирнуо судију! – 50:51.
21:05 01.12.2023
21' – Почело је друго полувреме
Звезда не користи први напад у трећој деоници, док Ларкин уписује поене на другој страни. Митровић узвраћа – 45:51.
20:48 01.12.2023
20' – Крај првог полувремена
Одбранили су се црвено-бели, а онда Теодосић уз звук сирене погађа за три – 43:49.