Јовић прорадио – севнула левица за првенац у дресу Милана /видео/

© AP Photo / Darko VojinovicЛука Јовић на утакмици Србија Русија у Београду
Лука Јовић на утакмици Србија Русија у Београду - Sputnik Србија, 1920, 02.12.2023
Чекао је и дочекао Лука Јовић први гол за славни Милан. У другој узастопној утакмици у којој се нашао међу стартерима, српски репрезентативац погодио је мрежу Фрозинонеа у 43. минуту за вођство росо-нера резултатом 1:0.
Милан је у 17. колу Серије А угостио Фрозиноне, а Луки Јовићу је тренер Стефано Пиоли указао поверење великог броја повређених фудбалера.
И – вратио је искусни нападач на најбољи могући начин. Одужио се голом. Мучио се Милан да „сломи“ отпор гостију, али је у 43. минуту севнула левица Србина.
Чекао је и дочекао Лука Јовић први гол за Милан. У другој узастопној утакмици у којој се нашао међу стартерима, српски репрезентативац погодио је мрежу Фрозинонеа у 43. минуту за вођство росо-нера резултатом 1:0.
Србија - Литванија - Sputnik Србија, 1920, 02.12.2023
Распоред мечева Србије на Европском првенству – зна се кад, где и са ким
Са неких седам метара је једну одбијену лопту закуцао из прве право у мрежу Фрозинонеа и то, слабијом, левом ногом!
Био је то моменат за памћење Луке Јовића, јер је после девет утакмица погодио за росо-нере. Уједно и његов први гол још од оног у мају када је бранио боје Фиорентине.
Милан је у другом полувремену, у 50. минуту дуплирао предност преко Кристијана Пулишића, ком је асистирао голман Мајк Мењон. Милан је до трећег поготка стигао преко дефанзивца Томорија на асистенцију Јовића, док је утешни гол за Фрозиноне постигао Брешианини у 82. минуту.
Три минута касније Луку Јовића, је баш као и у мечу са Удинезеом, заменио 15-годишњи Франческо Камарда.
Милан је трећи на табели Серије А са 29 бодова, док првопласирани Јувентус има 33, а другопласирани Интер 32 бода.
Кад фудбал режира – опет тај 16. јун и опет „место страдања“ Гелзенкирхен...