Оправдани бес после невиђене грешке као уметничко дело – спектакл коме се не назире крај /фото/

© AP Photo / Dave ThompsonМанчестер сити Тотенхем
Манчестер сити Тотенхем - Sputnik Србија, 1920, 06.12.2023
Утакмица 14. кола Премијер лиге између Манчестер ситија и Тотенхема (3:3)као да није завршена иако је одиграна у недељу. Судијска одлука која је претходила последњем голу гостију за изједначење изазвала је бес фудбалера Манчестера, а реакције се не смирију после саопштења Фудбалског савеза Енглеске у ком су домаћини оптужени за кршење правила.
Прави фудбалски спектакл приредили су фудбалери Манчестер ситија и Тотенхема који су после на крају ремизирали резултатом 3:3.
Почело је голом Сона већ у шестом минуту, а само три минута касније Сон је аутоголом Тотенхему донео изједначење. Сити је поново повео голом Фодена, ново изједначење донео је Ђовани Ло Селсо, а онда је за 3:2 затресао мрежу Грилиш. Када се чинило да је све готово у 90. минуту у стрелце се уписао и Дејан Кулушевски за 3:3.
Тада је драма тек почела...
Играо се четврти минут надоканде када је Ерлинг Халанд фаулиран, међутим он је устао, а судија је пустио предност. Уследила је невероватна ситуација. Халанд се вратио, лопта је дошла до Грилиша, а онда када је сам кренуо ка голу Тотенхема, судија Сајмон Хупер је вратио фаул.
Чини се да су се са правом фудбалери Манчестер ситија наљутили, а нарочито је бесан био Халанд чија је фацијална експресија постала и предмет забаве на друштвеним мрежама.
Међу свим фотографијама шаљивог карактера, и самог Норвежанина насмејала је она на којој је његово лице искоришћено на чувеној слици „Врисак“ прослављеног уметника Едварда Мунка.
Као да је фудбалерима Манчестера било мало што је направљена таква грешка, огласио се и Фудбалски савез Енглеске који је фудбалере овог клуба оптужио да су прекршили правила када су окружили судију управо током спорне ситуације.
ФА наводи да Сити није успео да спречи фудбалере да се на непристојан начин опходе према судији Сајмону Хуперу.
Драма која се наставила после меча и даље траје јер Сити сада има шансу да уложи жалбу до седмог децембра.