Тадићево предавање – гол и асистенција у великом дербију

© AFP 2023 / VINCENT JANNINKДушан Тадић
Душан Тадић - Sputnik Србија, 1920, 09.12.2023
Српски фудбалер Душан Тадић заблистао је у великом истанбулском дербију против Бешикташа у Турској. Он је у тријумфу од 3:1 (1:1) прво асистирао Едину Џеку код првог гола, па онда и сам био прецизан.
Заиста је показао класу на једном од најбучнијих домаћих терена на свету и у атмосфери какву праве навијачи Бешикташа. Истина, треба рећи и да је промашио пенал у надокнади времена, тако да је Тадић пропустио шансу да дође до другог гола на утакмици, у 92. минуту.
Фенербахче је повео у 10. минуту утакмице када је Тадић на заиста леп начин проиграо Џека коме је преостао само лакши део посла, док је домаћин поравнао у 24. минуту преко Алекса Окслејд-Чемберлејна.
Тај резултат стајао је на семафору све до 63. минута када је Тадић успешно извео пенал и донео предност гостима.
Пришао је лагано лопти Тадић као да шутира на школском игралишту и мајсторски послао лопту у мрежу.
На крају је Шимански поставио коначних 3:1, мало пре тога је Тадић пропустио шансу за још један гол са беле тачке.
Довољан је и овај гол уз асистенцију, више него довољан.