Срамно искључење за Јокића – Денвер се осветио после страшне неправде

© AP Photo / Charles Rex ArbogastНикола Јокић
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 13.12.2023
Никола Јокић, српски кошаркаш, на сраман начин је искључен са утакмице против Чикага, али је Денвер успео да слави резултатом 11:106. Српски ас на паркету је био свега 16 минута јер је искључење добио у завршници првог полувремена.
Невероватна неправда догодила се Николи Јокићу у ноћи између уторка и среде када је на минут пре краја друге деонице искључен из игре.
Српски ас кренуо је да игра један на један са Николом Вучевићем, шутирао и промашио, али по све судећи из фаул Црногорца који није досуђен. Пожалио се Јокић на то, а судија га је ни мање ни више одмах искључио.
„Ово је потпуно претерано. Навијачи нису дошли да гледају судије, него двоструког МВП-ја“, рекли су коментатори.
Заиста, то је било вече српске баштине у Чикагу, велики број српских навијача желео је да гледа Јокића, али он је на паркету био свега 16 минута. За то време успео је да постигне четири поена, упише девет скокова и шест асистенција.
Заустављен је на срамотан начин, али Денвер Нагетсима је његово искључење била додатна мотивација и на крају су славили сјајног Реџија Џексона који је постигао 25 поена.
На другој страни истакао се Коби Вајт са 27 поен, седам скокова и осам асистенција, док је Вучевић имао дабл-дабл учинак са 26 поена, 16 скокова и пет асистенција.
Денвер је водио од почетка до краја меча уз мале падове при којима су домаћини покушавали да се врате, али безуспешно.