Јокић „одморио“ полувреме и потом са пенала повео Денвер до победе над Милојевићевим Голден Стејтом

© AP Photo / David ZalubowskiНикола Јокић
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 25.12.2023
Никола Јокић и Денвер Нагетси савладали су Голден Стејт у чијем стручном штабу је Дејан Милојевић резултатом 120:114.
Јокић је после тихог првог полувремена пронашао ритам у наставку и уписао је 26 поена уз 14 скокова и осам асистенција.
Јокић је уочи утакмице вежбао шут за три поена више него иначе, објавили су амерички медији, али није погодио ниједну.
Ипак, убацио је 18 слободних бацања без промашаја и тиме
Имао је времена и за мало забаве...
А и да поприча са својим првим ментором Дејаном Милојевићем, сада тренером у стручном штаба Голден Стејта.
Ипак, током првог полувремена Јокић је потпуно заустављен, уписао је само шест поена уз шест скокова и четири асистенције, уз само два шута из игре – која је и погодио.
Денвер је губио са 54:53 на великом одмору, али се потом Јокић „упалио“ и повео је своју екипу ка преокрету.
У финишу је виђена резултатска неизвесност у којој је Денвер успео да одбије налете Голден Стејта и оствари победу.