Бранислав Митровић, Србија, ватерполо - Sputnik Србија

Делфини откључали „гвоздену одбрану“ Немачке и стигли до новог тријумфа

Ватерполисти Србије остварили су и другу победу на Европском првенству. Овога пута надиграли су Немачку са 14:6 (3:2, 5:2, 2:2, 4:0). Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
После победе над Израелом, сада је пала и Немачка, тако да мирише да ће Делфини бити први у групи.
У трећој утакмици их очекује сусрет против Малте где ће Србија бити фаворит.
Меч против Немачке Делфини су отворили нешто спорије, али су потом успели да нађу начин да долазе до голова и тако су на полувремену били у предности од 8:4, а нападачки је предњачио Мандић.
Трећа деоница била је нешто слабија, било је сушних минута без голова, али суштински победа Делфина није долазила у питање.
За сада све иде по плану у Загребу, а како сада ствари стоје највеће су шансе да ће Делфини у наредној рунди ићи на Француску. Касније можда и на Италију, али то су само прогнозе.
Голове за Србију постигли су: Марко Радуловић четири, Душан Мандић три, Немања Вицо, Никола Јакшић по два, Страхиња Рашовић, Сава Ранађеловић, Немања Убовић по један. Бранислав Митровић је имао девет одбрана. Најефикаснији у саставу Немачке, били су Никлас Шипер, Денис Стрелецки и Фин Шуце са по два гола. Феликс Бенке је имао 15 одбрана.
Изабраници Уроша Стевановића против Малте играју 9. јануара.
Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
20:05 07.01.2024
КРАЈ
Победа Србије од 14:6
20:01 07.01.2024
32' – Победа Србије
Чека се само коначни резултат
19:58 07.01.2024
29' – Јакшић
Сјајан гол Јакшића - 13:6
19:54 07.01.2024
27' – 12:6
Србија држи све под контролом и иде ка тријумфу
19:47 07.01.2024
Крај треће четвртине
После 24 одиграна минута Србија води са 10:6. Погодио је и Сава Ранђеловић
19:43 07.01.2024
22' – Вицо!
Још један важан гол Вица, са играчем више погодио је на стативи. Сјајно - 9:5
19:40 07.01.2024
20' – Лоши напади
Везали су Декфини неколико лоших напада и то се одразило на резултату, али није толико колико су Немци све могли да искористе - 8:5
19:30 07.01.2024
16' – Све иде по плану на полувремену
Делфини су можда мало спорије, али на полувремену воде са 8:4! Иде све како смо прижељкивали
19:22 07.01.2024
12' – Убовић
Јако лепа акција, Убовић се нашао сам испред гола и погодио за 6:3. Затим и Рашовић погађа за 7:3. Стрелескиј је прецизан за 7:4 са петерца
19:20 07.01.2024
12' – Мандић за 5:2!
Е, сада су се наши Делфини распуцали и воде са 5:2. Много се лакше дише на три разлике. Шуце потом смањује на 5:3 са играчем више
19:19 07.01.2024
10' – Вицо
Добар потез Вица, лепо је погодио за 4:2. Сјајна акција преко сидраша
19:13 07.01.2024
8' – Радуловић
Сјајно је шутирао Радуловић са дистанце и погодио за 3:2. Крај прве четвртине
19:12 07.01.2024
8' – 2:2
Стрелескиј је погодио са дистанце, силовит је то шут био
19:11 07.01.2024
7' – Јакшић
Искористили смо ситуацију са играчем више, Јакшић је послао лопту кроз шуму руку и погодио - 2:1
19:08 07.01.2024
5' – Изједначење
Шифер је поравнао на 1:1 и тако изненадио нашу одбрану
19:05 07.01.2024
3' – Мандић!
Србија води 1:0, погодио је Мандић од стативе, добро се бране Немци. Ушао је у игру Петар Јакшић и дебитовао на Европском првенству. У питању је брат Николе Јакшића
19:04 07.01.2024
3' – Статива
Остаје 0:0, Драшовић је са играчем више погодио стативу. Важан је то био напад за наше, потом и играч више за противника. Не користе ни Немци шансу
19:01 07.01.2024
1' – Почела је утакмица
Стартовала је утакмица између Србије и Немачке. Први напад имају Немци који су стигли до лопте.
18:54 07.01.2024
Представљање играча
У току је представљање играча два тима. У првој утакмици Делфини су убедљиво надиграли Израел.
15:25 07.01.2024