Кошаркаши Црвене звезде - Sputnik Србија

Тежак пораз Звезде од Асвела – епска борба у Лиону завршена „стотком“ за домаћина

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Асвела у 20. колу Евролиге резултатом 100:91 (25:25, 23:20, 22:22, 30:24).
Сјајно су кошаркаши Црвене звезде ушли у меч, одлично су играли и у дефанзиви, као и офанзиви где се посебно истакао Немања Недовић.
Одржавали су предност, крали лопте противничком тиму и деловало је да ће до краја прве деонице само повећавати предност, али у самој завршници домаћи тим се потпуно пробудио.
Серијом од 9:0 у којој се нарочито истакао Јаков Асвел је стигао до изједначења за јако кратко време. Та серија наставила се и у другој деоници у којој је француски тим стигао до вођства.
Веома динамично протицала је друга деоница, предност се смењивала константно, а публика је уживала у спектакуларним потезима на обе стране.
Теодосић је вратио вођство Звезди, али борбени домаћи тим није се предавао. Јаго је био фантастичан, био је први двоцифрени у оба тима, али ни то није било довољно. Асвел је после двадесет минута игре имао предност.
Враћала се Звезда у трећој деоници, стизала и до предности, али кошаркаши Асвела проналазили су решење после сваке одличне акције црвено-белих. Стекао се утисак да им је тај брз ритам одговарао више него гостима што је дефинитивно било и потврђено у последњој четвртини.
Није одустајао сјајни Немања Недовић који је био изузетно борбен, међутим на сваки његов поен био је спреман да узврати Ли који је одиграо фантастичну утакмицу.
Управо су њих двојица и обележили меч. Недовић је био најефикаснији са 26 поена, једним скоком и две асистенције, док је Ли имао 23 поена, скок и седам асистенција.
Сјајну утакмицу одиграо је Ловерњ који је постигао 17 поена, а Звезду је у важним тренуцима враћао и Јаго који је меч завршио са 16 поена, три скока и девет асистенција.
Борили су се црвено-бели до самог краја, али колико год се та борбеност видела у нападу, у одбрани је било много рупа и на крају је Асвел неочекивано стигао до стотке.
22:29 09.01.2024
40' – Крај! Пораз Црвене звезде у Лиону
Невероватну завршницу одиграо је Асвел и победио Звезду резултатом 100:91
22:25 09.01.2024
38' – Нова серија Асвела
Лако црвено-бели допуштају поене, Асвел је стигао до двоцифрене предности – 83:95.
22:22 09.01.2024
37' – Бори се Недовић
Борвени Недовић неуморно псотиже поене, сада је изнудио и фаул и погодио је са линије пенала – 83:90.
22:20 09.01.2024
36' – Ли чува предност Асвела
Колико год Недовић враћао Звезду, Ли не дозвољаава! – 80:88.
22:18 09.01.2024
35' – Асвел се потпуно разиграо
Ли је наставио серију домаћег тима, а Недовић после соло продора уписује нове поене. Међутим, Кауди домах затим погађа за три – 74:83.
22:14 09.01.2024
34' – Повећава домаћи тим вођство
Ханга смањује предност домаћина, на другој страни Ли је успео да изнуди фаул – 72:78.
22:08 09.01.2024
33' – Предност Асвела
Кауди се одлично снашао и погодио под фаулом, тиме је Асвелу вратио предност. Ту предност повећао је Ендиаје – 70:75.
22:04 09.01.2024
32' – Остаје нерешено
Скот је остао сам, али не погађа за три. Не улази ни нова тројка Ханге – 70:70.
22:03 09.01.2024
31' – Ханга!
Тоби не успева да поентира на почетку последње деонице, али не користи напад ни Асвел. Улази тројка Ханге за изједначење! – 70:70.
21:59 09.01.2024
30' – Крај треће деонице
Сачувао је домаћи тим предност на крају треће деонице – 67:70.
21:56 09.01.2024
29' – Клацкалица
Јаков краде Тобију лопту, потом греши Јаго. Кауди погађа троку – 66:68.
21:54 09.01.2024
27' – Звезда повела на кратко
Јаго је поново донео изједначњено црвено-белима, а Фал је био половичан са линије пенала после фаула Боломбоја. Неколико тренутака касније фаулиран је Гедраитис који враћа Звезди предност, али само на кратко јер закуцава Ловерњ – 64:65.
21:48 09.01.2024
25' – Кажњава Асвел
Скот после грешке црвено-белих доноси нове поене домаћем тиму, на другој страни не погађа Јаго. Боломбој је направио фаул, четврти тимски Звезде која је испунила бонус, а Ли погађа са линије пенала – 57:62.
21:47 09.01.2024
24' – Враћа се Звезда
Фал је промашио оба слободна бацања, на другој страни погађа Гедраитис – 57:58.
21:45 09.01.2024
23' – Две тројке Асвела
Ли је вратио тројку, а потом исто чини и Лајти – 53:58.
21:43 09.01.2024
22' – Недовић!
Давидовац је погодио под фаулом, а потом са линије пенала доноси изједначење. Скот је потом погодио преко Боломбоја,а онда тројку погађа Недовић! – 53:52.
21:41 09.01.2024
21' – Бољи почетак Асвела
Гедраитис одмах прави фаул како би спречио лаке поене Асвела, а Фал погађа оба пута са линије пенала. Звезда на другој страни не користи напад, а потом Давидовац прави фаул. Гедраитис погађа након што је украо лопту – 47:50.
21:24 09.01.2024
20' – Крај првог, ефикасног полувремена
Асвел је повећао предност на три поена – 45:48.
21:19 09.01.2024
19' – Минимална предност Асвела
Јаго потом није успео да погоди из тешке позиције, а на другој страни Илић прави сјајну рампу – 46:45.
21:15 09.01.2024