Србија - Норвешка, рукомет, СП - Sputnik Србија

Ново првенство, старе бољке – рукометаши Србије просули победу

Рукометаши имали су све у својим рукама на отварању Европског првнества у Немачкој и испустили добијену утакмицу. Поново су Орлови правили грешке које су их скупо коштале, понављају се већ годинама из такмичења у такмичење. Сада је то искористио Исланд и надокнадио минус од два гола у последњем минуту – 27:27. Меч сте могли да пратите уз Спутњик.
Просто невероватно шта наши рукометаши нису успели да приведу крају, добијен меч су имали, али су уследиле грешке и то је нешто што се понавља дуго, дуго. Годинама.
И догодило се поново.
Одиграли су Орлови храбро против фаворита Исланда, али на крају само нерешено. Победа је већ била обезбеђена, али је испуштена у последњих 45 секунди. Ретко се виђају овакви финиши утакмица. Штета, штета...
Да је неко пре почетка дуела понудио нерешен исход, можда би многи и прихватили, али сигурно ће у нашем табору бити јако разочарани после свега што се десило у Минхену.
Све се решавало у самом финишу, Србија је имала три гола предности у последња два минута, а онда направила грешке, дала противнику лопту у руке и тако остала без већ уписане победе.
Код Србије најефикаснији је био Драган Пешмалбек са пет голова, док је Петар Ђорђић постигао један мање, све у другом полувремену. Наравно, треба напоменути и сјајног Милосављева са девет одбрана, од чега два седмерца. На другој страни Елисон је постгигао шест голова, Гудјонсон један мање.
Србија наредни меч игра у недељу, када се састаје са Мађарском.
Меч сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
19:27 12.01.2024
57' – Ђорђић
Сјајан гол је постигао Ђорђић - 26:24!
19:25 12.01.2024
55' – Пешмалбек!
Сјајна асистенција Илића за Пешмалбека - 25:23. Потом и Гуђонсон погађа - 25:24
19:23 12.01.2024
53' – Кристијансон
Погодио је са пенала и сада је само један разлике - 23:22. Потом још два брза гола - 24:23
19:21 12.01.2024
52' – Марсенић!
Одвео је Марсенић Србију на 23:20, а онда је и искључен - 23:21
19:17 12.01.2024
50' – 21:19
Илић, па Исланђани, два брза гола са обе стране
19:15 12.01.2024
48' – Радивојевић!
Сјајно се снашао Радивојевић и погодио са црте - 20:18
19:14 12.01.2024
47' – 19:17
Одлично, Кукић је погодио, потом је Исланд изгубио лопту
19:10 12.01.2024
43' – 17:16
Ево брзе акције Исланђана и сада је само гол разлике за Орлове
19:08 12.01.2024
42' – 17:14!
Каква серија Орлова, Пешмалбек је погодио у контри! Србија у потпуном налету
19:06 12.01.2024
40' – Којадиновић!
Играли смо напад без голмана и погодио је Којадиновић за 15:13!
19:03 12.01.2024
38' – Кукић!
Показао је бек Србије како зна да буде продоран и погодио је за предност од 14:13
19:01 12.01.2024
35' – 12:12
Боре се Орлови, играју добро, а када би мање грешили могли би да пређу и у предност
18:57 12.01.2024
32' – Милосављев брани пенал
Фантастично брани српски голман - 11:11