Рукометаши Србије током утакмице против Француске у Зрењанину - Sputnik Србија

Србија поражена од Мађарске – шансе за останак на Европском првенству сведене на минимум!

Рукометна репрезентација Србије претрпела је пораз од Мађарске резултатом 28:27 у другом колу Европског првенства чиме је своје шансе за пласман у наредну рунду такмичења свела на минимум.
У последњем колу Србија игра против Црне Горе у уторак, али јој ни победа неће бити довољна за пролаз даље, мораће да гледа и дуел Исланда и Мађарске и да се нада тријумфу северних суседа над скандинавском селекцијом.
Србија је платила цех дугим периодима без гола, у првом полувремену је то износило пет, а у другом чак осам минута.
Упркос томе, Србија је успевала да остане у игри до самог краја, вратила се на два гола заостатка два минута пре краја утакмице, али није имала ни снаге ни идеје да дође до потпуног егала и прилике за преокрет.
Бар је за утеху да је претрпљен пораз минималном разликом што даје какве-такве шансе Србији да се нада повољном исходу и свог, а и дуела других ривала у групи, с намером да се некако домогне другог места табеле и пролаза у наредну фазу.
Подсетимо, у првој утакмици Европског првенства Србија је испустила победу над Исландом и уписала само један бод због нерешеног резултата од 27:27.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик:
22:07 14.01.2024
60’ – Воркапић за минималан пораз
Коначан резултат 28:27.
22:00 14.01.2024
58’ – Марсенић!
Смањује на 27:25.
21:59 14.01.2024
57’ – Браво!
Марсенић је изнудио пенал, а реализовао га је Илић.
Србија смањује на 26:24.
21:58 14.01.2024
57’ – Гол и искључење...
Пешмалбек мора на клупу, Србија губи 26:23.
21:57 14.01.2024
56’ – Браво!
Цупара брани, а Милосављевић погађа и смањује на 25:23.
21:56 14.01.2024
55’ – Марсенић погађа
Смањује на 25:22.
21:53 14.01.2024
54’ – Воркапић прецизан!
Контранапад после одбране Марсенића за 25:21.
21:50 14.01.2024
52’ – Лоше...
Пет голова предности за Мађаре.
21:49 14.01.2024
50’ – Штета...
Воркапић греши у додавању, Мате погађа за 24:20.
21:48 14.01.2024
50’ – Добра акција
Марсенић је промашио зицер, а потом погађа Воркапић.
Србија губи 23:20.
21:46 14.01.2024
48’ – Коначно!
После осам минута гол за Србију, Ђорђић!
21:45 14.01.2024
47’ – Мађари ломе утакмицу
Имају највећу предност од четири гола, 22:18.
21:42 14.01.2024
46’ – Казна за казном
Србија губи 21:18 и седам минута није постигла гол.
21:39 14.01.2024
43’ – Штета...
Уместо изједначења, два гола разлике за Мађаре.
21:37 14.01.2024
41’ – Цупара!
Поново брани зицер!
41’ – Мађари дижу тензију
Имају велику подршку са трибина, вођство и играча више.