Влаховић одбио поређење са Роналдом

© AP Photo / Marco AlpozziДушан Влаховић
Душан Влаховић - Sputnik Србија, 1920, 22.01.2024
У топ форми налази се Душан Влаховић, који је са нова два гола у тријумфу над Лећеом (3:0) у гостима, трасирао Јувентусу пут до првог места Серије А. Италијански медији моментално су почели да хвале Србина на сав глас, чак су га упоредили са Кристијаном Роналдом.
Шест голова на претходних пет утакмица у дресу „торинске старе даме“ постигао је српски репрезентативац и на све то додао је још једну асистенцију. Импресивно!
Ове сезоне је Душан Силни постигао 11 голова у Серији А на 19 мечева и тренутно је други на листи стрелаца италијанског шампионата, иза неприкосновеног лидера Лаутара Мартинеза са 18 погодака, док је Француз из Милана Оливије Жиру трећи са 10 голова.
Јувентус се мучио у дуелу против Лећеа и мреже су мировале после првих 45 минута, да би у наставку преко Влаховића „сломио“ отпор домаћина и то са два гола у размаку од девет минута.
Такав страшан учинак натерао је италијанске новинаре да га упореде са славним Португалцем који је у периоду од 2018. до 2021. године бранио боје Јувентуса, с којиом је освојио два Скудета.
„Немојте претеривати“, одговорио је на прву лопту Влаховић, не желећи било каква поређења са португалским суперстаром, да би затим наставио:
„Јасно је да сам срећан и задовољан због два постигнута гола, али не бих их постигао да нисам имао помоћ саиграча. Захваљујем им се, трудићемо се да наставим у истом ритму. Остварили смо важну победу“, закључио је Душан Влаховић, прва звезда Јувентуса ове сезоне без икакве дилеме.