Продужетак одлучио првака Европе!

© AP Photo / Martin MeissnerРукомет
Рукомет - Sputnik Србија, 1920, 28.01.2024
Мушка рукометна репрезентација Француске освојила је златну медаљу на Европском првенству савладавши Данску у финалу са 33:31 после продужетка.
Французи су освојили четврту титулу првака Европе, прву после десетогодишње паузе.
Прво полувреме је протекло у резултатској клацкалици, Француска је једном, а Данска двапут имала по два гола предности, али је после 30 минута игре на семафору био егал – 14:14.
У редовима Данске истакао се Гидсел са четири гола, а на другој страни су чак тројица имала по три поготка.
Наставак је Данска отворила серијом од 3:0 и дошла до велике предности, а Француска се приближила у неколико наврата на један гол заостатка.
На пет минута до краја финала Француска је и направила преокрет на 25:24, уследила је хитра реакција са два брза гола за Данце, али се у последња два минута ушло са егалом од 26:26.
Данска је прва стигла до предности, али је Француска изједначила у последњем минуту на 27:27, што је значило и продужетак.
Одмах су Данци повели, Французи су одмах и изједначили, уследио је по гол на обе стране за наставак драме.
Французи су после малог одмора постигли брза два гола, што је била довољна разлика за коначну победу од 33:31.
Најефикаснији у победничком саставу био је Фабрегас са осам голова, а на другој страни је Хансен уписао погодак више.
Претходно је Шведска освојила бронзану медаљу на Европском првенству и уједно изборила пласман на Олимпијске игре у Паризу.
Рукометаши Шведске су у Келну мечу за треће место на ЕП победили селекцију Немачке резултатом 34:31 (18:12).
Најефикаснији у селекцији Шведске био је Феликс Клар са осам голова, док је Себастијан Карлсон забележио седам. На голу селекције Шведске бриљирао је голман Андреас Паличка, који је имао 19 одбрана.
У репрезентацији Немачке најбољи је био Ренарс Ушчинс, који је постигао осам голова.