Кошаркаши Звезде - Sputnik Србија

Теодосић дириговао, Недовић погађао – Звезда убедљиво савладала Валенсију

Кошаркаши Црвене звезде остварили су победу у 24. колу Евролиге над Валенсијом резултатом 82:64 на свом терену.
Звезда је остварила десету победу у актуелној сезони елитног такмичења и тиме је задржала шансе за пласман међу десет најбољих.
Бриљантну партију у редовима Звезде пружио је Немања Недовић са 27 поена, од тога чак шест тројки, а Мајк Тоби је додао 13 поена.
Вреди истаћи, упркос информацијама о томе да је Милош Теодосић упитан због наводне повреде задобијене у дербију против Партизана, искусни плејмејкер је одиграо више од 20 минута и за то време је уписао седам асистенција, највише њих је отишло у руке центра Тобија који је имао лак посао на обручу.
После 24 одиграних утакмица у Евролиги Звезда има десет победа и 14 пораза, док је Валенсија на 12-12.
Standings provided by Sofascore
После конфузног старта утакмице на обе стране, у ком је Звезда ипак имала боља решења, Валенсија је водила поеном разлике после прве деонице.
Уследила је потом велика серија Звезде за преокрет, а потом се разиграо и Недовић, црвено-бели су имали и 15 поена вишка, али су на полувреме отишли са залихом од девет поена.
Где је Недовић стао у првом наставио је у другом, сипао је кошеве из свих позиција и Звезда је водила са 61:49 после три четвртине.
У финалном кварталу се разиграо и Смарт, уписао је седам узастопних поена и решио било какве дилеме о победнику, ако су оне уопште и постојале јер је општи утисак био да Звезда има све конце утакмице у рукама и да ће је сигурно привести крају – што се и догодило.
Звезда ће у петак играти против Барселоне, такође на свом терену.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик:
21:58 30.01.2024
40' – Убедљива победа Звезде!
На крају 82:64.
21:55 30.01.2024
39' – Недовић!
Нова тројка за 78:59.
21:47 30.01.2024
36' – Гедраитис одличан
Кош уз фаул.
Звезда води 73:57.
21:40 30.01.2024
34' – Смарт поново!
Звезда води 68:55.
21:39 30.01.2024
33' – Смарт погађа
Звезда води 65:53.
21:32 30.01.2024
30' – Сјајна игра Звезде
И вођство 61:49 после три деонице.
21:27 30.01.2024
28' – Теодосић за Тобија
Звезда води 56:42.
21:21 30.01.2024
26' – Недовић!
И опет тројка за 54:41.
21:19 30.01.2024
25' – Недовић!
Нова тројка за 51:39.
21:15 30.01.2024
23' – Недовић сигуран
Звезда води 48:38.
21:09 30.01.2024
22' – Недовићева тројка
Звезда води 44:35.
20:50 30.01.2024
20' – Звезда води на полувремену
Велика серија на старту друге четвртине је донела предност црвено-белима који воде 39:30 после две деонице.
20:48 30.01.2024
20' – Недовић до краја
Звезда води 39:28.
20:47 30.01.2024
20' – Џонс сигуран
Смањује на 37:28.
20:42 30.01.2024
18' – Реагује Сферопулос
Минут одмора због четири поена Валенсије.
20:41 30.01.2024
17' – Недовићева тројка
Звезда води 35:20.
20:39 30.01.2024
17' – Техничка за Мумбруа