Интер из Мајамија извиждан – „палац доле“ за Месија

© AFP 2023 / ANGELA WEISSЛео Меси
Лео Меси - Sputnik Србија, 1920, 04.02.2024
Фудбалски клуб Интер из Мајамија извиждан је током пријатељске утакмице у Хонгконгу због тога што се светски шампион Лионел Меси није појавио на терену.
Интер Мајами је у недељу, пред 38.323 гледалаца, савладао екипу Хонгконга резултатом 4:1. Меси је целу утакмицу провео на клупи због истезања тетиве.
На терен се није појавио ни бивши нападач Ливерпула и Барселоне Луис Суарес. Карте за овај меч су продаване за цену од око 125 долара.
Средином другог полувремена навијачи су скандирали „хоћемо Месија“ и извиждали сувласника клуба Дејвида Бекама, који се после утакмице извинио због одсуства Месија и Суареса и покушао да се захвали публици на „невероватној подршци“.
Навијачи су свој бес показали и палцем окренутим на доле.
Интер Мајами је у Саудијској Арабији изгубио од локалног Ал Насра (0:6) у пријатељској утакмици, која је првобитно најављена као сучељавање осмоструког и петоструког освајача Златне лопте Месија и Кристијана Роналда.
Аргентинац је ушао са клупе у 83. минуту, а Португалац је меч гледало са трибина.