„Дама“ је пала, а шеф је упро прстом у Србина: „Промашио је велику шансу“

© AP Photo / Marco AlpozziДушан Влаховић
Душан Влаховић - Sputnik Србија, 1920, 05.02.2024
Минимални тријумф Интера против Јувентуса у 23. колу Серије А могао би да одлучи трку за Скудето, док је лако могло да буде све другачије да је Душан Влаховић боље реаговао у првом полувремену при резултату 0:0. Управо је о том промашју Србина на конференцији за медије причао тренер Масимилијано Алегри.
У току је био 32. минуту када је Јувентус повукао контру и левоноги голгетер „старе даме“ нашао се у изгледној прилици из које је могао за почетак бар да шутира ка голу Јана Зомера, можда и да постигне погодак, док је уследио очајан пријем и лопта му је побегла у гол-аут.
Само пет минута касније стигла је, као што то обично у фудбалу и бива, казна. Затресла се мрежа гостију из Торина, а на крају је гол после гужве у петерцу постигао Федерико Гати, који је затресао сопствену мрежу.
„Били смо свесни да ће ово бити тешка утакмица. Током првог полувремена били смо изједначени, док је Интер успео да постигне гол, али је Влаховић промашио велику прилику“, изјавио је Масимилијано Алегри после пада „старе даме“ из Торина у Милану.
Тријум је неро-азуре удаљио на безбедно одстојање и „плус четири“ после 23 одиграна кола Серије А.
Интер има 57 бодова, другопласирани Јувентус поменутих четири мање, док трећепласирани Милан има 49 бодова.
Када је у питању листа стрелаца ствари су остале непромењене после овог кола, с обзиром на то да се у дербију кола Лаутаро Мартинез и Душан Влаховић нису уписали у стрелце. Аргентинац је остао на коти 19, Влаховић је постигао 12 погодака до сада у италијанском шампионату ове сезоне.