Србија Француска ватерполо - Sputnik Србија

Србија се мучила, па „удавила“ Јапан на старту Светског првенства

Ватерполисти Србије су теже него што се очекивало, победили Јапан на премијери Светског првенства у Дохи резултатом 17:10. Мучили су се Делфини против далеко слабијег ривала у првом полувремену, али су на крају успели очекивано да упишу тријумф у мечу првог кола Групе Ц, где су још Црна Гора и Америка које се састају од 15.30.
Србија је тријумфом над Јапаном осигурала пролаз у нокаут фазу, с обзиром на то да чак три од четири тима из групе иду даље. Разлика је што првопласирани иде директно у четвртфинале, док други и трећи имају по меч више, јер такмичење настављају од осмине финала.
Наредни меч ватерполисти Србије играју у среду против Црне Гора, која на старту СП у Дохи игра против Сједињених Америчких Држава.
Када је у питању премијерни меч ватерполиста Србије на Светском првенству у Катару, Делфини су неочекивано лоше почели. Јапанци су из четири шута успели да постигну три гола у уводна два минута, што је поприлично изненађујуће.
Ипак, како је време одмицало тако је игра Србије била све боља, одбрана све чвршћа, а реализација и напад све бољи и ефикаснији.
Јапанци су повели на старту преко Аракија, Таката је дуплирао предсност, док је први гол за Србију постигао Душан Мандић. Брзо су се Јапанци вратили на "плус два", преко Датеа који је погодио, да би Делфини стигли до првог изједначења код резултата 3:3.
Уследио је преокрет преко Лукића, а томе је претходила сјајна одбрана голмана Филиповића. Имао је проблема са ударцима азијске селекције, али је голман Србије у наставку сусрета бивао све бољи и сигурнији, што се на крају неминовно одразило на коначан резултат.
Јапан се држао до краја првог полувремена, на које се отишло само једним голом предности Србије - 8:7.
У наставку је уследила демонстрација силе олимпијских првака. Рашовић, Мандић, Ранђеловић, ушли су у серију и Јапанцима није било спаса. Трећу деоницу су изабраници селектора Уроша Стевановића добили резултатом 5:1, док је у последњој резултат био 4:2, за коначних и убедљивих 17:10.
Ипак, треба бити опрезан и имати у виду нешто слабију игру на почетку Светског првенства, против далеко слабијег ривала. Јасно је да ће у среду у дербију са Црном Гором меч бити потпуно другачији и далеко тежи.
Србији је императив да преко Светског првенства избори визу за Олимпијске игре у Паризу 2024. године. Пласман у четвртфинале турнира води ка остварењу тог циља.
Ток сусрета Србија - Јапан могли сте да пратите уз Спутњик спорт.
Садржај
Прво нова обавештењаПрво стара обавештења
15:06 05.02.2024
32' - Крај меча и победа Србије - 17:10!
Убедљив тријумф ватерполиста Србије на старту Светског првенства против Јапана.
15:03 05.02.2024
31' - Рашовић ставља тачку
Виктор Рашовић погодио је поново, чиме је додатно увећао предност Србије - 17:10.
15:01 05.02.2024
30' - И Лазић се уписује у стрелце
Први гол за Ђорђа Лазића - 16:10.
14:58 05.02.2024
29' - Ватанабе!
Други гол јапанског ватерполисте Ватанабеа за 15:10.
29' - Јапанци прекидају серију
Стигао је Јапан до деветог гола у мечу и прекинуо је серију Србије - 15:9.
14:57 05.02.2024
28' - Бомба Страхиње Рашовића
Најлепши гол у мечу постигао је Страхиња Рашовић, који је силовитим ударцем послао лопту у мрежу - 15:8.
14:53 05.02.2024
25' - Рашовић други гол
На 40 одсто је олимпијски шампион из Токија. Шутирао је пет пута и стигао до другог пофотка - 14:8.
14:52 05.02.2024
25' - Јапан бољи у спринтовима
Приликом четири испливавања, Јапанци су чак трипут стигли први до лопте.
14:50 05.02.2024
Крај треће четвртине, Србија плива ка победи
Успели су Делфини да се консолидују после лошег старта. Трећу деоницу решили су са убедљивих 5:1 и воде резултатом 13:8.
14:48 05.02.2024
24' - Душан Мандић трећи погодак
Србија је на плус пет, а стрелац је Душан Мандић. Поново је севнула левица и голман Јапана није имао шансе - 13:8.
14:42 05.02.2024
21' - Страхиња Рашовић
Први гол у мечу постиже репрезентативац Србије. Напокон гол и за њега - 12:8.
14:41 05.02.2024
20' - Нови гол за Србију
Стрелац је Сава Ранђеловић, који има 2/2. Србија је поново на плус три - 11:8.
14:39 05.02.2024
Тајмаут зове Србија
Селектор Србије Урош Стевановић затражио је тајмаут при резултату 10:8.
14:36 05.02.2024
18' - Србија опет на плус два!
Стрелац је Никола Јакшић - 10:8.
14:35 05.02.2024
17' - Ранђеловић ефектно
Србија поново води - 9:8!
14:34 05.02.2024
17' - Изједначење
Јапанци преко Инабе стижу до новог изједначења.
14:31 05.02.2024
16' - Полувреме, Србија води
Забрињавајућа игра и резултат после уводне две четвртине. Чињеница је да Делфини воде, али брине велики број примљених голова од далеко слабијег ривала као што је Јапан - 8:7.
14:29 05.02.2024
16' - Лоб Јапана - 8:7!
Контра, најјаче оружје Јапанаца који су одлични пливачи и сјајан лоб за драматичних 8:7.
14:28 05.02.2024
15' - Шести гол Јапана
Инуе је левом руком пронашао пут до мреже, шутирајући из непосредне близине у ближи угао - 8:6.
14:26 05.02.2024
14' - Капитен капитенски!
Никола Јакшић постиже и трећи гол и тренутно је најефикаснији актер меча. Изузетна ефикасност, проценат шута 75 одсто - 8:5.