Србија Француска ватерполо - Sputnik Србија

Србија „потопила“ и Црну Гору – са Американцима за олимпијску визу

Ватерполисти Србије уписали су и другу победу на Светском првенству у Дохи, пошто су у дербију Групе Ц „потопили“ Црну Гору - 14:6. Блистао је Душан Мандић, који је постигао четири гола и најефикаснији је стрелац Делфина тренутно на СП.
Србији је остао још меч са Американцима у петак, и у случају тријумфа, обезбедиће прво место, које води директно у четвртфинале Светског првенства и доноси визу за Олимпијске игре.
Србији је и бод довољан против Америке. Тај бод доноси нерешен резултат, јер епилог петераца неће бити потребан.
Делфини имају две победе, док су Сједињене Америчке Државе изгубиле после петераца од Црне Горе, а данас су победили Јапан резултатом 18:5.
За разлику од премијерног меча Србије на СП у Дохи са Јапаном, изабраници селектора Уроша Стевановића изгледали су далеко боље и сигурније у одбрани.
Уводна четвртина протекла је у тоталној доминацији Србије. Бравуре Радослава Филиповића међу стативама дале су мотивацију Страхињи и Виктору Рашовићу, као и Душану Мандићу да напуне мрежу Црногораца до врха.
Делфини су експресно стигли до 4:0, да би први гол примили тек 30ак секунди пре краја истека прве четвртине.
Покушали су Црногорци да приђу у наставку, али их је Србија држала на безбедној удаљености од три, до четири гола. Средином друге четвртине уследио је налет Црногораца који су пришли на "минус 2", али је то било кратког даха.
Разгоропадио се Душан Мандић. Леворуки бомбардер цепао је мрежу и терорисао голмана Тешановића, што потврђује и проценат шута 4/5.
Мандић је на СП у Дохи убедљиво најбољи стрелац Србије. Трећа четвртина протекла је у доминацији Србије, која је славила резултатом 5:3. На крају је гранитна одбрана Србије успела да сачува своју мрежу у последњих осам минута, те смо славили резултатом 14:6.
Србија је на старту после лошег отварања меча лако изашла на крај са Јапаном (17:10), док су Црногорци после петераца славили против Сједињених Америчких Држава.
16:40 07.02.2024
32' - Крај меча и убедљива победа Србије
Делфини су убедљиво славили против Црне Горе резултатом 14:6. У петак следи двобој са Американцима за директан пласман на Олимпијске игре у Паризу.
16:36 07.02.2024
31' - Србија постиже и 14. гол
Готово је, Србија ће уписати нову победу - 14:6.
16:34 07.02.2024
30' - Два минута до краја
Немања Убовић промашио је из изгледне позиције. Србија има седам голова предности 13:6.
16:30 07.02.2024
27' - Јакшиииић!
Србија силна - 13:6.
16:29 07.02.2024
27' - Филиповић фантастичан
На овој утакмици уписао је и девету одбрану.
16:26 07.02.2024
25' - Србија надомак победе!
Црногорци су у нокдануну, Ђорђе Вучинић постигао је други погодак и Србија је на плус шест - 12:6.
16:22 07.02.2024
24' - Душаааан Мандић!
Незаустављив је леворуки бомбардер, четврти гол из пет покушаја - 11:6!
16:21 07.02.2024
24' - Гол за Црногорце
Стрелац је Владо Попадић. Први погодак Црногораца из позиционе игре шест на шест.
16:20 07.02.2024
23' - Србија је на плус пет!
Душан Мандић цепа мрежу Црногораца. Најефикаснији наш ватерполиста на овом Светском првенству - 10:5.
16:18 07.02.2024
22' - Драшовиииић!
Коначно је и Драшовић погодио и вратио је Србији велику предност - 9:5. Србија је одбила налет Црне Горе, која је пришла на минус два, сада је поново плус четири за Делфине.
16:17 07.02.2024
22' - Батковић погађа
Штета! Чинило се да је голман Србије успео да извуче из гола једну лопту, али се испоставило да је лопта коју је упутио Душан Батковић прешла замишљену гол линију 8:5.
16:15 07.02.2024
21' - Рашовић до краја!
Иде Виктор Рашовић до краја и одводи Србију до великих 8:4.
16:11 07.02.2024
19' - Коначно - Сава Ранђеловић!
Сава Ранђеловић је из трећег покушаја успео да пронађе пут до мреже Црне Горе - 7:4.
16:09 07.02.2024
17' - Црногорци прилазе
Стефан Видовић шпанског Сабадеља је прецизан из петерца - 6:4.
16:08 07.02.2024
Почело је друго полувреме
Србија држи Црну Гору на плус три - 6:3.
16:04 07.02.2024
16' - Полувреме, Србија води 6:3
Пропустила је Србија прилику да оде на плус четири на троминутну паузу. Тешановић је успео да одбрани покушај српских ватерполиста.
16:00 07.02.2024
15' - Вујовић погодио за Црну Гору
Јован Вујовић успео је уз доста среће да угура лопту у гол Србије - 6:3.
15' - "Српска хоботница" чини чуда!
Шест од осам када су одбране у питању у досадашњем делу меча има Радослав Филиповић.
15:58 07.02.2024
14' - Петерац за Србију - Мандић непогрешив
Сигуран егзекутор Душан Мандић - 6:2! Његов пети гол на Светском првенству у Дохи.
15:56 07.02.2024
13' - Црногорци стижу до гола
Србија и даље има велики предност - 5:2.