Френк Камински - Sputnik Србија

Најболнији пораз Партизана ове сезоне – изгубљен добијен меч!

Кошаркаши Партизана поражени су у 26. колу Евролиге од Бајерна резултатом 79:78 (26:23, 15:22, 18:18, 20:15) и то на невероватан начин када је Франциско на две секунде пре звука сирене погодио тројку за победу.
Императив победе био је пред екипом Партизана и црно-бели од почетка су приказивали велику борбу, али су то исто чинили и гости који су имали одговор на сваки добар потез домаће екипе.
Највише проблема током првих десет минута Партизан је имао са тројкама Бајерна. Кошаркаши гостујуће екипе шутирали су 11, а погодили пет пута за три поена. Играло се у серијама, а иако је Бајерн после прве деоице имао предност, јасно је било да ће ту предност тешко повећати.
Гости су чак боље отворили и другу четвртину, међутим све се променило након фаула над Пантером и то при шуту за три поена. Поени са линије пенала које је постигао капитен као да су разбудили црно-беле, а Авраовићева тројка донела је изједначење.
Сигурност у игру црно-белих потпуно је донео невероватни Френк Камински који је блистао у другој деоници. Четири пута шутирао је за три поена и сва четири погодио!
Од великог значаја било је и то што су фантастичну ролу Каминског његови саиграчи испратили добром дефанзивом па су тако на полувремену госте оставили у заостатку.
Бриљирали су црно-бели и у првој половини треће деонице, посебно је био распложен Пантер, а додатно је помагала и даље одлична одбрана.
Међутим, у завршници деонице Бајерн се потпуно пробудио за шта је највише био заслужан Силвејн Франциско. Испоставиће се да је исти играч заслужан и за победу немачког тима.
Мучили су се црно-бели у нападу у последњој деоници, а Дозир и Камински заједно са Пантером успели су да постигну неке важне поене. Међутим, проблем се догодио на две секунде до краја меча када је Франциско избацио Каминског и остао сам на шуту за три поена, а потом и погодио за победу.
Једна секунда остала је Пантеру који је шутнуо, али није успео да погоди тројку, после чега је Партизан уписао 14. пораз ове сезоне.
Најбољи појединац на мечу био је Пантер који је уписао 22 поена, три скока и две асистенције, док је Франциско предводио Бајерн са 20 поена.
22:43 08.02.2024
40' – Крај! 78:79
Одлично су се одбранили црно-бели, али је Дозир направио фаул чиме је послао Франциска на линију за слободна бацања, са које је кошаркаш Бајерна био оба пута успешан. Пантер не успева да погоди за три!
А онда, Франциско успева да остане сам и погађа тројку!
22:33 08.02.2024
40' – Последњи минут 78:74
Ибака је оба пута био прецизан са линије пенала, Камински и Дзор на другој страни сарађују и Френк постиже нове поене.
22:32 08.02.2024
39' – Сјајан је Дозир! 76:72
Још једном је прецизан Дозир који диже публику на ноге!
22:28 08.02.2024
38' – Води Партизан 74:72
Ибака погађа за изједначење и био је то црвени аларм после ког је Жељко Обрадовић морао да трађи тајм-аут. Дозир после тајм-аута погађа поене после одличне реакције Каминског.
22:25 08.02.2024
37' – Драма! 72:72
Франиско смањује предност црно-белих са линије пенала, а онда Ледеј постиже прве поене у другом полувремену. Франциско одмах затим погађа тројку!
22:23 08.02.2024
36' – Сјајан Смаилагић 70:65
Сјајну реакцију имао је у одбрани Аврамовић, за њим и Понитка, а онда Пантер све то награђује својим 22. поеном. Смаилагић је фантастично чувао Ибаку чији поени нису признати јер је шут каснио.
22:18 08.02.2024
35' – Капитен! 68:65
Преко руке важне поене постииже Пантер. Камински прави други фаул и шаље Франциска на линију пенала, а он погађа један од два шута. Није успео Камински птоом да пгодои за три.
22:16 08.02.2024
34' – Проблеми 66:64
Партизан се мучи у нападу, Јарамаз прави четврту личну грешку. Вајлер Беб постиже лаке поене.
22:14 08.02.2024
33' – Јарамаз! 66:62
Бранковић није погодио тежак шут, а онда Јарамаз буди екипу поготком под фаулом. Вајлер Беб погађа тројку, а онда Бранковић добија техничку због симулирања фаула.
22:09 08.02.2024
32' – Грешке на обе стране
Црно-бели су се још једном добро одбранили, али поново није било добре реакције у нападу. Серија промашаја наставила се на страни Бајерна, али срља и Партизан. Кабокло прави фаул у нападу.
22:07 08.02.2024
31' – Без поена на старту последње деонице 63:59
Ледеј је одлично реаговао у дефанзиви, али Аврамовић није желео у контру већ је успорио ритам, а Дозир није погодио за три поена.
22:04 08.02.2024
30' – Крај треће деонице 63:59
После промашаја Франциска лопту је ухватио Аврамовић, али Кабокло не погађа тројку. Франциско се потом исправља и погађа тројку.
22:02 08.02.2024
29' – Партизан чува предност 63:56
Понитка је Бонгу послао на линију пенала, а кошаркаш Бајерна промашио је оба слободна бацања. На другој страни нове поене уписује Дозир.
21:58 08.02.2024
28' – Тројка Бајерна 61:54
Франциско убацује тројку за Бајерн, није успео да је врати Јарамаз, али Нанели је стигао до те лопте. Нису црно-бели искроистили ни то.
21:57 08.02.2024
27' – Поново плус десет 61:51
Дозир се добро снашао и погодио са полудистанце, Лучић на другој страни не погађа за три.
21:51 08.02.2024
26' – Црно-бели одлични 59:51
Пантер је сигуран и са линије пенала, али онда сјајан пораз изводи Ибака.
21:49 08.02.2024
25' – Двоцифрена предност 57:47
Јарамаз је играо против Лучића, а онда стиже до нових поена. Ибака је промашио и онда је Смаилагић изборио напад црно-белих, а Нанели погодио за три поена и двоцифрену предност.
21:46 08.02.2024
24' – Капитен је у ритму 52:47
Добро су се одбранили гости, али онда Јарамаз узвраћа на исти начин. Пантер из тешког положаја погађа за два поена, а онда Гифају избија лопту из руке.
21:44 08.02.2024
23' – Пантер! 50:47
Трећу тројку погодио је капитен Партизана, а Едвардс стиже до 12. поена на мечу.
21:43 08.02.2024
22' – Враћа се Бајерн 47:45
Гифај узвраћа првим поенима на мечу, а Камински први пут маши тројку. Ибака закуцава!