Манчестер сити - Sputnik Србија

Сити „покорио“ Паркен – минималац Реала у Лајпцигу

Фудбалери Манчестер ситија и Реал Мадрида уписали су победе у првим мечевима осмине финала Лиге шампиона и то на гостујућем терену. Актуелни првак Старог континента славио је резултатом 3:1 (2:1) против Копенхагена на Паркен стадиону, док је краљевски клуб ремек-делом Браима Дијаза савладао Лајпциг – 1:0 (0:0).
Много разлога за задовољство имају Енглези и Шпанци, с обзиром на то да ће за реванш мечеве који ће бити одиграни за три недеље имати предност домаћег терена.
Утакмица у Данској почела је тоталном офанзивом казнене експедиције Пепа Гвардиоле која је трећи пут гостовала на Паркену и стигла је до првог тријумфа.
Мрежу домаћина затресао је Кевин Де Брујне у 10. минуту, када је рутински погодио супротан угао унутрашњим делом стопала десне ноге.
Апсолутну контролу имали су „грађани“, да би у 34. минуту Едерсон направио несхватљиву грешку. Голман Ситија додао је лопту у ноге фудбалерима Копенхагена, а резантним ударцем Матсон је донео изједначење.
Иако се очекивало да ће се на одмор отићи с мирољубивих 1:1, Бернардо Силва је искористио тренутак непажње одбране данског тима и само је ћушнуо лопту у мрежу на додавање Кевина Де Брујнеа.
У наставку сусрета Манчестер сити је без већих проблема успео да сачува стечену предност, а трећи гол постигао је Фил Фоден на асистенцију Де Брујена у треће минуту судијске надокнаде. Јасно је да је Сити практично у четвртфиналу Лиге шампиона и да је реванш 6. марта на Етихаду само формалност.
Када је у питању окршај Лајцига и Реал Мадрида, Немци су стигли до предности већ у другом минуту, када је Бењамин Шешко матирао Луњина.
Ипак, испоставило се да је Хенрихс који је био у офсајду остварио контакт с голманом Реал Мадрида и после интервенције ВАР гол је поништен.
Није било голова у првих 45 минута, али је први „пао“ после само три минута наставка.
Фантастичан соло-продор у режији Браима Дијаса, који је заменио у стартној постави повређеног Џуда Белингема, донео је предност Реалу.
Нанизао је омалени офанзивац тројицу противничких играча и јачом, левом ногом, погодио даљи угао гола Петера Гулачија.
Претио је Лајпциг најчешће преко Хрвата Данија Олма, али безуспешно. С друге стране, најбољу прилику за Реал пропустио је Бразилац Винисијус Жуниор који је после једне контре у 72. минуту погодио стативу.
Лајпциг ће у Мадриду морати да иде на све или ништа, како би остао у игри за пласман у четвртфинале Лиге шапиона.
Уз Спутњик спорт могли сте уживо да пратите дешавања са првих мечева осмине финала Лиге шампиона.
22:54 13.02.2024
94' - Готово је у Лајпцигу и у Копенхагену
Реал Мадрид славио је против Лајпцига - 1:0, док је Манчестер сити резултатом 3:1 славио против Копенхагена на Паркен стадиону.
22:53 13.02.2024
93' - ГОООЛ! Сити ставља тачку - 3:1
Фил Фоден је стрелац после нове асистенције Кевина Де Брујнеа. Белгијанац је постигао водећи гол и уписао је две асистенције.
22:52 13.02.2024
92' - Страшне шансе за Сити
Могао је Манчестер сити до трећег гола, али је Ерлинг Холанд заустављен у два наврата. Фантастичне одбране голмана Копенхагена Грабаре.
22:51 13.02.2024
90' - Три минута у Копенхагену
Играће се још 180 секунди, исто колико је и прво полувреме било продужено.
22:49 13.02.2024
90' - Још четири минута
Толико ће се играти у Лајпцигу, где Реал води 1:0 голом Дијаза.
90' - Кампл на терену
Извео је тренер Лајпцига из игре Шлагера и увео Кевина Кампла.
22:46 13.02.2024
87' - Реал чува лопту
Још три минута преостало је до истека регуларних 90, а Реал Мадрид рутиснски чува лопту и одрађује посао против Лајпцига.
22:39 13.02.2024
79' - Фоден преко гола
Смирио је Енглез једну лопту грудима, а затим распалио левом ногом по лопти, која је отишла високо преко Копенхагеновог гола.
22:30 13.02.2024
71' - Олмо запретио, Винисијус погодио стативу!
Могао је Хрват да донесе изједначење, али је Лунин сјајно одбранио. Севнула је контра Реала из које је Винисијус Жуниор погодио стативу.
22:26 13.02.2024
66' - Карвахал "пожутео"
Искусни дефазивац Реал Мадрида добио је жути картон због повлачења Ћавија Симонса на средини терена. Велика борба води се између Лајпцига и Реал Мадрида, где гости и даље имају предност.
22:21 13.02.2024
60' - Страшан потез Акеа
Дефанзивац Манчестер ситија је главом "скинуо" лопту с ноге Корнелијусу. Сјајан центаршут упутио је Елујунуси, али је Аке био концентрисан и расчистио је опасност испред Едерсоновог гола.
22:17 13.02.2024
57' - Сити контролише ритам
Држе лопту фудбалери Манчестер ситија на средини терена и не дозвољају Копенхагену да их угрози на било који начин.
22:10 13.02.2024
51' - Лајпциг могао до изједначења
Дани Олмо је из изгледне позиције шутирао јако, али право у голмама Луњина. Од свега само корнер за Лајпциг.
22:08 13.02.2024
49' - ГОООЛ! Води Реал Мадрид
Право мало ремек-дело Браима Дијаза. Нанизао је тројицу фудбалера Лајпцига и левом ногом послао лопту у даљи угао гола Петера Гулачија. Лајпциг - Реал 0:1.
22:06 13.02.2024
46' - Почела су друга полувремена
Лајпциг је био бољи ривал против Реала у првих 45 минута, Сити очекивано води у Данској.
21:49 13.02.2024
Полувреме!
Сити води у Копенхагену 2:1, док у Немачкој мирују мреже у мечу Лајпциг - Реал Мадрид.
21:46 13.02.2024
45+1' - ГОООЛ! Сити поново води у Копенхагену
Бернардо Силва је стрелац! Омалени Португалац ћушнуо је само лопту у мрежу на додавање Кевина Де Брујнеа - 1:2.
21:40 13.02.2024
39' - Данци прете!
Ослободио се притиска Копенхаген и почео је да прети. Опробао је шут са дистанце стрелац изједначујућег гола Матсон.
21:35 13.02.2024
34' - ГОООЛ! Копенхаген стиже до изједначења
Каква грешка Едерсона. Голман Манчестер ситија додао је лопту фудбалерима Копенхагена, који су преко Матсона резантним ударцем стигли до поравнања резултата - 1:1. Данци из првог шута ка голу противника стижу до изједначења.
21:29 13.02.2024
29' - Орбан "сече" контру
Брахим Дијаз је повукао контру Реал Мадрида, али га је непрописно зауставио дефанзивац Лајпцига Вили Орбан на средини терена.