Звезда преко ФМП-а до полуфинала – чека је чачанска сензација

© Sputnik / Лола ЂорђевићКошаркашка лопта
Кошаркашка лопта - Sputnik Србија, 1920, 14.02.2024
Кошаркаши Црвене звезде пласирали су се у полуфинале Купа Радивоја Кораћа у Нишу, пошто су у узбудљивом мечу тек у последњој четвртини "сломили" отпор ФМП Железника резултатом 80:75. Претходно је у градском дербију Чачак 94 приредио сензацију, елиминисавши Борац резултатом 73:64.
Продужила је Звезда савршен низ против клуба из Железника. Ипак, лако је могло да буде и другачије, с обзиром на то да су "пантери" парирали црвено-белима све до саме завршнице.
Мучио се тим Јаниса Сферопулоса који је био лишен услуга Милоша Теодосића. Звезда је на полувреме отишла са "плус четири" - 40.36- Одлични у редовима ФМП-а били су Фостер и Шарановић који су држали резултатски прикључак свог тима.
У наставку Купа Радивоја Кораћа виђена је још већа борба, да би у самом финишу уследио врхуанц драме. Стиче се утисак да је тројка Дејана Давидовца за резултат 78:73 одлучила питање победника.
Звезда која брани трофеј Купа Србије састаће се у петак са Чачком 94.
Чачак 94, екипа која се такмичи у Кошаркашкој лиги Србије, изненадила је Борац, учесника АБА лиге и остварила највећу победу у својој историји.
Екипу коју са клупе предводи некадашњи кошаркаш Ђорђе Мићић утакмицу је „преломила“ у трећој четвртини коју је решила у своји корист са 26:11.
До тог момента Борац је имао предност, добио је и четврти квартал, али није успео да се опорави од правог шока који је доживљен по повратку са одмора између два полувремена.
Најефикаснији у тиму Чачак 94 био је Петар Гројић са 20 поена, Стефан Лакић је додао 19, а на другој страни бољи од осталих били су Роналдо Сегу са 21 и Урош Чарапић са 17 поена.