Партизан „петардом“ изашао на крај са Трактористима – уз проблем у најави

© Sputnik / Лола ЂорђевићТренер Партизана Игор Дуљај
Тренер Партизана Игор Дуљај - Sputnik Србија, 1920, 17.02.2024
Фудбалери Партизана стигли су до нове победе у Суперлиги Србије. У Хумској је гостовао ИМТ, а црно-бели су славили на крају са 5:2 (2:0). На овај начин Партизан је задржао предност на врху табеле са 53 освојена бода. На мечу су виђена и два пенала (по један са обе стране), као и један црвени картон за госте.
ИМТ је први припретио када се Милош Луковић нашао у шанси, али је Јовановић одбранио ударац.
Неколико минута касније црно-бели су лако могли до предности, али је Северина промашио чист зицер, шутирао је директно у голмана Гордића у 13. минуту.
Оно што Северина није успео у тој ситуцији јесте у 25. минуту када је направио лепе дриблинге и погодио за 1:0.
Убрзо је Партизан задесио и проблем јер се Матеус Салдања повредио. У питању је задња ложа за коју се Бразилац ухватио после једног дуела на центру и то је био знак да нападач црно-белих не може да настави сусрет. Све то уз чињеницу да се вечити дерби игра 9. марта.
Партизан је до 2:0 стигао у последњим секундама првог полувремена када је погодио новајлија Ковачевић, али су навијачи добили разлог за бригу после аутогола Марковића у 49. минуту утакмице.
У 64. минуту ИМТ је могао до поравнања, Луковић је затресао пречку после сјајног ударца са дистанце.
Већ у следећем нападу после гледања ВАР-а Партизан је са беле тачке дошао до гола, Захид је из два покушаја био прецизан.
Недуго затим ИМТ је остао са играчем мање, док је потом Луковић дао гол са беле тачке после кога је ИМТ смањио на 3:2.
Тачку на утакмицу ставио је Денил Кастиљо лепим поготком из прве у 86. минуту, а све је улепшао новајлија Гох у надокнади.