Влаховић се разгоропадио и демантовао тренера – двапут у мету за полувреме /видео/

© AP Photo / Marco Alpozzi/Душан Влаховић
Душан Влаховић - Sputnik Србија, 1920, 25.02.2024
Невероватна голгетерска серија српског фудбалера Душана Влаховића успешно је настављена. Влаховић је у 3. минуту утакмице постигао погодак за предност његовог Јувентуса над Фросинонеом 1:0. Уследио је тотални преокрет гостију, да би убојита деветка „старе даме“ у 32. минуту поново погодила! Коначних 3:2 поставио је Ругани голом у 93. минуту.
Поред два гола, Влаховић је уписао асистенцију у надокнади времена.
Код првог гола, ишла је акција Јувентуса по десној страни, Мекени је проиграо Влаховића, а овај ударцем са неколико метара послао лопту по земљи у мрежу гостију.
Затим је Влаховић непуних пола сата касније погодио поново на асистенцију Американца Вестона Мекенија. Лепо се позиционирао у срцу казненог простора Фрозинонеа, наместио се на јачу леву ногу и одмереним ударцем погодио даљи угао небрањеног гола.

На претходних девет утакмица у Серији А Влаховић је постигао импресивних 10 голова уз две асистенције. Није погодио једино против Интера (1:0), као ни против Удинезеа, јер није био на терену због повреде.

Ово је био девети погодак за Влаховића у 2024. години, нешто што дефинитивно може да нас радује пре почетка Европског првенства овог лета. Укупно Влаховићев 15. гол ове сезоне у Серији А, где заузима друго место на листи најбољих стрелаца иза Лаутара Мартинеза који је у 20 наврата погађао мету.
Заиста игра у фантастичној форми, а демантовао је и тренера Масимилијана Алергија који је недавно у поразу Јувентуса од Удинезеа (1:0) мртав ладан поручио да екипа није осетила изостанак Душана Влаховића.
Јувентус не даје голове када нема Србина. С повратком Влаховића стигли су и голови, и то не један, него два за нешто више од пола сата игре.
Мучио се Јувентус при резултату 2:2 који је био актуелан још од првог полувремена, да би за важна три бода погодио штопер Ругани у трећем од пет минута судијске надокнаде.
Селектор кошаркашке репрезентације Србије Светислав Пешић - Sputnik Србија, 1920, 25.02.2024