Звездин бисер дебитовао у МЛС лиги /видео/

© Фото : ФК Црвена звезда/ФејсбукЈован Мијатовић
Јован Мијатовић - Sputnik Србија, 1920, 25.02.2024
Талентовани 18-годишњи Јован Мијатовић, који је из Црвене звезде прешао у Њујорк сити, дебитовао је за свој нови клуб у МСЛ лиги. Нападач плаћен 10 милиона евра провео је на терену око пола сата, без конкретног учинак.
Амеирка и МЛС лига мораће још да сачекају како би видели фудбалског умеће и „глад“ за головима српског чуда од детета Јована Мијатовића.
Њујорк је изгубио на гостовању Шарлоту резултатом 1:0, а Мијатовић је на терен крочио у 62. минут, након што је заменио Фернандеса.
Једини гол у мечу постигао је Маланда већ у осмом минут. Шарлот је могао до и до убедљивијег тријумфа да нису промашили пенал. С друге стране на клупи за резервне играче Шарлота нашао се још један Србин Никола Петковић, али он није добио прилику да заигра.
У случају Јована Мијатовића добра ствар је што је после бројних спекулација да неће моћи још да дебитује за Њујорк због проблема с папирима око добијања радне дозволе, све је решено и Мијатовић је већ уписао првих пола сата у дресу Њујорк ситија, за који овог пута није имао конкретан учинак, али ће нова утакмица бити шанса да се и то промени.
Подсетимо, Црвена звезда је осим трансфера у износу од 10 милиона евра договорила и 15 одсто од наредне продаје Јована Мијатовића.