Празник фудбала прослављен пред 85.000 људи – спектакл какав се виђа само у Аргентини /видео/

© AP Photo / Natacha PisarenkoРивер Плејт Бока јуниорс
Ривер Плејт Бока јуниорс - Sputnik Србија, 1920, 26.02.2024
Фудбалери Ривер Плејта и Боке јунирос одиграли су нерешено 1:1 у Суперкласику пред 85.000 људи у оквиру Лига Купа Аргентине. Спектакуларна кореографија, обавезне чарке, вербални окршаји и груба игра обележили су нови епскисусрет који увек представља више од фудбала.
Аргетински Суперкласико добио је крај какав заслужују оба тима. Фудбалери Ривера и Боке из новог дербија однели су по бод, а као и сваки меч ова два клуба тако ће и овак остати упамћен по невероватној атмосфери каква се не виђа нигде у свету.
Утакмицу је отворила кореографија навијача Ривера који су „Монументал“ обојили у црвено-беле боје, а онда је почео меч над мечевима у којем је заиста виђен квалитетан фудбал па је тако и најправеднији исход био нерешен резултат.
Током првог полувремена нису виђени голови. Уместо вађења лопта из мреже виђене су чарке, свађе и бурне расправе па је тако у првих 45 минута судија поделио четири жута картона и то три за фудбалере Боке.
Друго полувреме донело је другачији ритам што је било приметно већ у 49. минуту када је Пабло Солари погодио за вођство Ривера.
Гости нису проналази решење све до 70. минута, а онда је Кристијан Медина затресао мрежу чиме је донео изједначење.