Српкиње се вратиле из минуса – и поклониле победу Црној Гори!

© Sputnik / Лола ЂорђевићОбележавање Дана српског јединства у Београду
Обележавање Дана српског јединства у Београду - Sputnik Србија, 1920, 29.02.2024
Женска рукометна репрезентација Србије поражена је у трећем колу квалификација за Европско првенство од Црне Горе на свом терену резултатом 31:30.
Урош Рачић - Sputnik Србија, 1920, 29.02.2024
У црно-зеленима се све црвени – осим Рачића /видео/
Српкиње су имале шансу за победу, али су грешкама дозволиле ривалкама да остваре тријумф у последњим минутима.
Србија је имала чак четири гола заостатка на полувремену, успела је да се врати сјајном игром у нападу, одбрана није била на нивоу, али је резултат био активан.
У неколико наврата Србија је долазила и до преокрета, имала је по гол вишка и деловало је да ће успети да извуче позитиван резултат.
Ипак, меч је решен у последњим минутима, Црногорке су извеле спектакуларну акцију из деветерца, дозвољен им је био само убачај и шут, а оне су изиграле целу одбрану Србије вештим финтама и омогућиле себи лаку реализацију са линије од шест метара.
Фудбалска лопта  - Sputnik Србија, 1920, 29.02.2024
Левица из Србије – савршенство! /видео/
Србија није могла ништа више да уради у последњем нападу па је на крају доживела минималан пораз на свом терену од 31:30.
После три одиграна кола квалификација за Европско првенство Србија је на другом месту табеле Групе 6 са три поена, има по победу, реми и пораз, док је Црна Гора са максимална три тријумфа лидер.
На Европско првенство иду две најбоље екипе, Црна Гора и Србија су тренутно у тој позицији, али Србији прети Турска која има идентичан учинак, али и негативну гол-разлику.