Ново изненађење у Дубаију – Медведев доживео пораз и поново остао без одбране титуле

© AP Photo / Asanka Brendon RatnayakeДанил Медведев
Данил Медведев - Sputnik Србија, 1920, 01.03.2024
Данил Медведев, руски тенисер, поражен је у полуфиналу турнира у Дубаију где је бранио титулу од Уга Амбера, француског тенисера, резултатом 7:5, 6:3.
Видело се од самог старта да је тенис Данила Медведева далеко од његовог најбољег издања, а талентовани Уго Амбер знао је то да искористи.
Напето је било током целог сета, на обе стране пропуштене су шансе за брејк, али у 12. гему Француз користи своју прилику и прави брејк који му доноси и сет.
Имао је Медведев замерке на свој тим током целог меча, није био задовољан, а његова нервоза је помагала противнику и у другом сету.
Повео је Амбер 2:0 уз брејк, Медведев је успео да се врати, али након што није искористио брејк лопту, противник га је у кључном моменту казнио и одузео му сервис гем. Потврдом брејка француски тенисер је стигао до победе.
Медведев је био на два корака од тога да направи нешто што није у досадашњој каријери. Руски тенисер има 20 титула, али никада ниједну није одбранио. У Дубаију је подигао трофеј прошле године, чинило се да се наоштрио да то уради и ове, али ипак ће за пехар играти Амбер и Бублик који је претходно прошао у финале после дисквалификације Андреја Рубљова.
Данил нема превише времена до Индијан Велса, али ће морати да пронађе решење који су евидентни у игри од почетка сезоне.