Партизан уз пенал бољи од Железничара – Звезда са два „креча“ преживела ТСЦ

© Sputnik / Лола ЂорђевићГелор Канга
Гелор Канга - Sputnik Србија, 1920, 02.03.2024
Фудбалери Црвене звезде гостовали су екипи ТСЦ-а у дербију кола Суперлиге, а сусрет у Бачкој Тополи завршен је резултатом 3:1 (1:0) за црвено-беле из Београда. Звезда је два од три гола дала из пенала. Потом је и Партизан надиграо Железничар са 3:1 уз један пенал на својој страни.
Прву велику шансу за Црвену звезду имао је Гелор Канга у 8. минуту када је снажним ударцем погодио пречку домаћег тима.

Оно што је тада Канга пропустио да уради, пошло му је за руком у 35. минуту када је искористио ударац са беле тачке за предност од 1:0. Најстрожа казна досуђена је после играња руком Милоша Вулића.

Упркос предности на полувремену, тренер Звезде Владан Милојевић имао је разлога за незадовољство пошто су због повреда терен напустили Александар Драговић и Владимир Лучић.
У другом полувремену дошло је до много узбуђења.

Прво је Милош Пантовић у 61. минуту поравнао на 1:1 сјајним скоком после корнера, док је Букари у 64. постигао погодак на асистенцију Канге и поново довео црвено-беле у предност, 2:1. Био је то муњевит одговор екипе Владана Милојевића. Букари је добио лопту на десној страни шеснаестерца и рутински довео Звезду у предност.

Тај брз гол и одговор Звезде на крају су донели гостима не само предност, већ и три бода.
На крају је Хванг голом са беле тачке у 84. минуту потврдио тријумф црвено-белих.
Партизан је успео да задржи прво место на табели Суперлиге победом над Железничаром од 3:1 (3:1).
Голове за црно-беле постигли су Баждар у седмом, Натхо у 29. минуту и у 35. из пенала.
Партизан је повео већ у седмом минуту, стрелац је био Самед Баждар, а асистент Алдо Калулу. Гости су изједначили голом бившег фудбалера Црвене звезде Стефана Хајдина, а гол му је наместио Бранислав Кнежевић. Баждар је одличну партију крунисао асистенцијом Бибарсу Натху у 29. минуту. Израелац, капитен "црно-белих" на данашњој утакмици поставио је коначан резултат голом са беле тачке у 35. минуту.
Утакмици су присуствовали и кошаркаши Партизана, а на трибинама је било 7.256 навијача, који су дошли да подрже екипу пред вечити дерби.
Партизан је остао први са 59 бодова, једним више од Црвене звезде којој гостује следеће суботе од 17 часова.
Железничар је остао претпоследњи са 19 бодова, а у наредном колу дочекаће нишки Раднички.