Мицић одличан у поразу Шарлота – Рајаковић не заборавља Милојевића /видео/

© AP Photo / Nell RedmondВасилије Мицић
Василије Мицић - Sputnik Србија, 1920, 02.03.2024
Српски репрезентативац Василије Мицић пружио је одличну партију у поразу његовог новог клуба Шарлот Хорнетса од Филаделфије резултатом 121:114. Искусни плејмејкер меч је завршио са 13 поена уз седам асистенција за 28 минута проведених на паркету.
Оно што радује више од двоцифреног броја убачених поена су асистенције, које Васа константно „испоручује“ и у претходном мечу их је такође имао седам.
Филаделфија предвођена Максејем који је на крају на свом конту имао 33 поена уз шест скокова и пет додавања, добила је уводну деоницу резултатом 32:27, али су „стршљенови“ до одласка на велики одмор успели да преокрену резултат 58:63.
Данил Медведев и Андреј Рубљов - Sputnik Србија, 1920, 02.03.2024
Тенисери стали у одбрану Рубљова: „Срамота – треба нам ВАР“
Ипак, пад у трећој деоници и слаба реализација напада, те само 21 постигнут поен утицали су на то да Филаделфија у одлучујући кварта уђе са предношћу од четири поена. На крају је у узбудљивој завршници тим за који је 28 минута на паркету провео Василије Мицић изгубио.
Алексеја Покушевског, који је такође као и Мицић, недавно стигао из Оклахоме, није било ни овога пута.
Од Срба који су имали обавезе у НБА у ноћи између петка и суботе, Дарко Рајаковић претрпео је пораз на свом терену од Голден Стејта – 105:120 и био је то повод да рођени Чачанин и „ратници“ још једном одају почаст недавно преминулом Дејану Милојевићу.
Рајаковић се после меча на конференцији појавио у дуксу са иницијалима „ДМ“ утиснутим у бело срце, док је на предњој страни дукса писало „брате“.
Репторси су после три узастопне победе за које тренер Рајаковић мора све кошаркашке да води на пицу на вечеру, изгубили други везани меч.