Партизан страховао од Цедевите после убачених 70 поена за полувреме – Звезда убедљива у Бару

© Фото : АБА лига / Драгана СтјепановићПартизан - Црвена звезда
Партизан - Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 03.03.2024
Кошаркаши Партизана славили су у 21. колу АБА лиге над Цедевитом у београдској Арени у веома занимљивој утакмици резултатом 110:102, а Црвена звезда је рутински савладала Морнар у Бару са 102:66.
Партизан је остварио 15. победу у АБА лиги ове сезоне и спречио је да му Цедевита преузме треће место табеле, док другопласирана Будућност има истоветан број тријумфа, али и утакмицу мање – у понедељак се састаје са Игокеом.
Невероватно прво полувреме је виђено у београдској Арени, Партизан је после две четвртине водио са 70:55, што је у „нормалним“ околностима неретко бивао и коначан резултат утакмица.
Али, Партизан је имао веома расположен напад, Цедевита је прихватила тај изазов и виђена је права кошгетерска рапсодија у првих 20 минута игре.
Ствари су се слегле у наставку, више је спорији ритам одговарао гостима који су континуирано смањивали разлику, а на половини четврте деонице су дошли на свега четири поена заостатка.
Бриљантан у редовима Цедевите у другом полувремену био је руски кошаркаш Александар Шашков који је убацио чак три тројке, иако игра на позицији центра, да би на крају за 13 минута на паркету уписао исти број поена.
Није га било у добром делу финалног квартала на терену, Партизан је то искористио и на крају обезбедио победу резултатом 110:102, која је од великог значаја за добру серију црно-белих после тријумфа над Ефесом у Евролиги.
Значајно је рећи и да је Партизан надокнадио заостатак из прве утакмице са Цедевитом у којој је поражен и практично се сада одлепио на две победе од екипе из Љубљане.
Звезда је уписала сигурну и убедљиву победу у Бару над Морнаром од 102:66, као лек на рану после пораза у Евролиги од Бајерна.
Београдски састав предводио је Џевонте Смарт са 16 поена, Лука Митровић је уз 14 поена имао и осам скокова, колико је уписао и Дејан Давидовац, уз поен мање и четири асистенције.
Домаћи састав је прву деоницу решио у своју корист, Звезда је на полувреме отишла са двоцифреном разликом, а у наставку је само подизала предност и рутински привела меч крају.