„Човек у црвеном“ саплео Краља у Валенсији – свирао крај док је лопта летела у гол /видео/

© AP Photo / Jose BretonРеал Мадрид
Реал Мадрид - Sputnik Србија, 1920, 03.03.2024
Нестварна и надреална ситуација одиграла се у 99. минуту утакмице Валенсија – Реал Мадрид, која је завршена резултатом 2:2, јер је тако одлучио судија који је у тренутку док је летела лопта, а Џуд Белингем после постигао гол, одсвирао крај!
Да, добро сте прочитали. Пробио је Браим Дијаз с десне стране и упутио центаршут, да би уследио фантастичан трзај главом прве звезде краљева – Џуда Белингема, који је сместио лопту у малу мрежу.
Гол, победа и славље Мадриђана. Али, кратког даха! Гол не важи, крај је!
Попадали су играчи Валенсије по трави „Местаље“, али нису схватили да гол не важи, док су играчи Реал Мадрида били у шоку.
Хесус Хил Манзано „човек у црвеном“ судије су обично људи у црном, али овога пута је Манзано био одевен у црвено, а могао је и да се зацрвени од стида, јер се с правом нашао у центру пажње. У 98:40 свирао крај док је лопта летела, а све секунде касније Белингем ју је сместио у мрежу.
Побеснели су играчи Реала, стрелац непризнатог гола био је бесан и судија му је показао пут у свлачионицу. Идентична је ситуација са штопером Ридигером, који је био ван себе и није могао да верује шта се догађа.
Реал је после 27. одиграних кола Примере лидер са седам бодова предности и утакмицом више у односу на другопласирану Ђирону.
Ипак, Карло Анчелоти и комплетан стручни штаб заједно са фудбалерима сматрају да су жестоко оштећени и покрадени у Валенсији, одакле је требало да се врате са три, уместо са једним освојеним бодом.
Оно чиме се брани судија Хесус Хил Манзано, који је делио правду на мечу Лиге шампиона између Милана и Црвене звезде, када је свирао крај, не дозволивши црвено-белима да изведу корнер при резултату 1:1, јесте да је меч био продужен седам минута, а да је он у 99. одсвирао крај.
Чињеница је да није ни требало да се игра тих 100 секунди преко седам минута надокнаде, али је исто тако чињеница да је „човек у црвеном“ морао да има више слуха и да пусти да се акција, опасна по гол, приведе крају.