Судије из Хрватске режирале пораз Србије у Подгорици

© Sputnik / Vladimir VyatkinРукомет
Рукомет - Sputnik Србија, 1920, 03.03.2024
Женска рукометна репрезентација Србије поражена је од Црне Горе резултатом 26:25 у четвртом колу квалификација за Европско првенство, захваљујући активном учешћу судија.
Српкиње су у последњем нападу у Подгорици имале шансу за изједначење, постигле су гол, али су судије из Хрватске, браћа Лончар, досудиле пробијање.
Србија остаје на трећем месту табеле, у наредној рунди ће играти са Бугарском, а потом и са Турском која је другопласирана.
Утакмицу у Подгорици је обележила велика борба, а исход је одлучен у последњих пет минута.
Одбрањени седмерац Србија није реализовала, уследила је казна Црногорки за предност 25:24, а потом је судијском одлуком поништен гол српског тима на свега четири минута до краја дуела.
Црна Гора је убрзо повела са два гола, Српкиње су потом изгубиле лопту иако су имале играчицу више на терену, али су потом смањиле заостатак.
Србија је у последњем нападу постигла гол за изједначење, али је одлуком судија из Хрватске тај погодак поништен и остало је 26:25 за домаћу екипу.