Хари Кејн - Sputnik Србија

Кејн и Милер сачували Тухела – Бајерн и ПСЖ лако до четвртфинала /видео/

Фудбалери Бајерн Минхена и Пари Сен Жермена први су четвртфиналисти Лиге шампиона. Баварци су на „Алијанц арени“ победили Лацио у реваншу резултатом 3:0 (први меч 0:1), док су Парижани после 2:0 на свом терену, славили у Сан Себастијану против Реал Сосиједада 2:1.
Под великим притиском био је Томас Тухел тренер Бајерн Минхена, јер се дан уочи реванш меча осмине финала писало о ултиматуму који је пред њега ставила управа Бавараца. Морао је Немац да елиминише Лацио или би добио отказ. Успео је Бајерн 12. пут у претходних 13 сезона Лиге шампиона да се пласира у четвртфинале.
Бајерн је после минималног пораза у Риму на „Олимпику“ ишао на све или ништа и успео је да „сломи“ отпор небескоплавих.
Први гол у мечу виђен је у 38. минуту када је Хари Кејн матирао Проведела на асистенцију Рафаела Гереира.
Низали су се напади Бавараца који су по сваку цену желели да дуплирају предност до одласка на полувреме и успели су у томе.
Томас Милер је био најприсебнији после шута који је након корнера упутио Де Лихт, да би сналажљиви Немац успео главом из непосредне близине да смести лопту у мрежу – 2:0.
У наставку сусрета на „Алијанц арени“ гости су морали да се „отворе“ и да покушају да надокнаде гол заостатка.
Уместо тога Кејн је покупио одбитак после шута Лироја Санеа и Проведел је по трећи пут морао да вади лопту из своје мреже.
Александар Митровић - Sputnik Србија, 1920, 05.03.2024
Нема Бриха, има пенала за рвачки захват над Митровићем – Србин непогрешив!
Играо се 66. минут. Већ тада је било јасно да је Лацио завршио европску причу, а да ће Бајерн међу осам најбољих у једној од најгорих сезона у последњих десет година.
Када је у питању дуел у Сан Себастијану, гости су преко двоструког стрелца Килијана Мбапеа лако одрадили посао.
Мбапе, о чијем одласку на крају сезоне бруји Европа, успео је већ у 15. минуту да погоди малу мрежу после бравуре и милиметарски прецизног шута.
Француз је у наставку сусрета у 56. минуту поново био кобан по Реал Сосиједад и трасирао је пут „париским свецима“ у четвртфинале Лиге шампиона.
Ток мечева Бајерн Минхен - Лацио и Реал Сосиједад - Пари Сен Жермен могли сте да пратите уживо уз Спутњик спорт.
22:56 05.03.2024
94' - Готово је и у Сан Себастијану
Пари Сен Жермен је славио резултатом 2:1 и елиминисао је Реал Сосиједад у осмини финала Лиге шампиона.
22:53 05.03.2024
94' - Крај меча у Минхену
Победа Бајерна резултатом 3:0 за сигуран пласман у четвртфинале Лиге шампиона.
22:51 05.03.2024
90' - ГОООЛ - Сосиједад смањује
Мерино је погодио мрежу Ђанлуиђија Донаруме - 1:2.
22:49 05.03.2024
90' - Још четири минута у Минхену
Серж Гнабри заменио је Џамала Мусијалу.
22:47 05.03.2024
89' - Каталди "пожутео"
Неопрезан је био фудбалер Лација који је на половини Бајерн Минхена ударио Харија Кејна, због чега је оправдано добио жути картон.
22:44 05.03.2024
86' - Бајерн одрађује посао
Баварци држе лопту и контролишу дешавања на терену. Још мање од пет минута остало је до краја регуларног тока.
22:35 05.03.2024
78' - Двострука измена у Бајерну
Алфонсо Дејвис заменио је Рафаела Гереира, а Тел је ушао уместо Милера.
22:26 05.03.2024
64' - Поништен гол Сосиједаду
Затресао је Сосиједад мрежу Пари Сен Жермена, али је после ВАР аситенције показано да је голу претходио офсајд.
22:25 05.03.2024
66' - ГОООЛ - Бајерн води 3:0
Стрелац је поново Хари Кејн, који је са пет метара покупио одбитак Проведела после шута Лироја Санеа.
22:18 05.03.2024
57' - ГОООЛ - ПСЖ води 2:0
Зубелдија није лепо направио офсајд замку и Килијан Мбапе му се искрао иза леђа, стуштио се ка казненом простору Сосиједада и закуцао лопту у ближи угао.
22:17 05.03.2024
59' - Гереиро непрецизан
Могао је Бајерн до трећег гола да је Рафаел Гереиро боље захватио лопту из одличне ситуације.
22:16 05.03.2024
56' - ПСЖ чува предност
Без већих проблема Парижани чувају вођство у Шпанији. Укупан резултат Реал Сосиједад - Пари Сен Жермен до сада је 3:0.
22:12 05.03.2024
55' - Мусијала изблокиран
Биће корнер за Бајерн Минхен.
22:10 05.03.2024
52' - Пада Имобиле
Лацио тражи пенал. Шутирао је Италијан, а Де Лиихт је однео и њега и лопту.
22:04 05.03.2024
46' - Почело је друго полувреме
Бајерн наставља са нападима против Лација.
21:49 05.03.2024
45+2' - Полувреме
Бајерн води 2:0 против Лација, ПСЖ 1:0 против Реал Сосиједада.
21:48 05.03.2024
45+2' - ГОООЛ! Бајерн дуплира предност
Милер погађа мрежу на асистенцију Де Лихта за 2:0! Распад Лација у само неколико минута.
21:46 05.03.2024
45' - Играће се још минут у Минхену
Бајерн покушава да другог гола.
21:41 05.03.2024
40' - Каква шанса за Бајерн
Могао је Мусијала да дуплира предност Бавараца.
21:39 05.03.2024
39' - ГОООЛ! Води Бајерн!
Хари Кејн је стрелац. Енглез се најбоље снашао надомак петерца Лација и успео је главом да смести лопту у мрежу Лација.