Тренер кошаркаша Црвене звезде Јанис Сферопулос - Sputnik Србија

Монако бољи од Звезде уз рекордера Евролиге Мајка Џејмса

Кошаркаши Црвене звезде поражени су на гостовању Монаку Саше Обрадовића у оквиру Евролиге – 98:80. Меч ће остати запамћен по рекорду Мајка Џејмса, сада најбољем поентеру Евролиге у историји. Дуел сте могли да пратите уз Спутњик.
Утакмица ће дуго бити запамћена и по томе што је МајкЏејмс оборио рекорд Василиса Спанулиса (4455) по броју датих поена у Евролиги и сада је на првом месту у историји. Занимљиво је да је Џејмс са 87 утакмица мање од Грка успео да постигне више поена и заузме трон.
До свог 4456. поена Џејмс је стигао три минута и 53 секунде пре краја првог полувремена, када је погодио шут са дистанце преко Стефана Лазаревића.
Џејмс је завршио утакмицу са 20 поена и био је најефикаснији на утакмици. Код Црвене звезде најбољи је био Лука Митровић са 18 поена и 10 скокова, док је Јаго Матеус додао 16.
Црвено-бели су боље отворили утакмицу и кроз транзицију дошли до предности од четири поена. Врло брзу су до преокрета дошли домаћи кошаркаши који су се ослонили на шут са дистанце и тако успели да дођу до предности од осам поена.
У другој деоници предност Монака је порасла на 11 поена али се Црвена звезда консолидовала у одбрани и успела да макар мало смањи разлику, највише захваљујући индивудуалном квалитету Митровића и Јага Дос Сантоса.
На почетку треће деонице кошаркаши београдског клуба направили су серију лаких поена и тако смањили заостатак на само једна поен. Кошаркаши Монака су ипак одбили налет гостију и тако до краја четвртине успели да врате плус девет на семафору.
У последној четвртини Црвена звезда није имала снаге за преокрет, па је предност домаћина само расла и највише износила 22 поена.
Црвена звезда је сада на скору од 10 победа и 18 пораза и заузима 16. позицију на табели. Показало се поново колико црвено-бели имају проблема када играју на гостовањима.
Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
20:51 07.03.2024
37' – Мотеијунас за 91:75
Џејмс је проиграо Литванца и сада је Монако већ скоро па обезбедио победу...
20:42 07.03.2024
34' – Монако се одлепио
Донта Хол наставља са закуцавањима, Монако води 82:66
20:37 07.03.2024
31' – Окобо
Погодио је Окобо тројку и Монако поново има двоцифрену предност - 72:60. Потом још једна тројка - 75:60
20:33 07.03.2024
Крај треће четвртине
После 30 минута игре Монако води са 69:60
20:30 07.03.2024
29' – Лош потез Тобија
Тоби је одиграо јако лоше и промашио, на другој страни фаулиран Окобо - 63:58. Потом и кош Хола- 67:58
20:27 07.03.2024
28' – 60:57
Монако и даље води, Звезда је у игри
20:21 07.03.2024
26' – Нерешено је
Недовић је донео поене Звезди, сада је 55:55 у Кнежевини
20:13 07.03.2024
23' – 48:47
Јаго за Боломбоја и сада је Звезда на само поену заостатка!
20:09 07.03.2024
21' – Гедраитис
Одмах у првом нападу Литванац је погодио тројку - 46:41
19:53 07.03.2024
Полувреме
Монако води са 46:38, Јаго и Митровић су убацили по 10 поена
19:51 07.03.2024
19' – Поени Кембе Вокера
Проблем за Звезду су и фаулови Митровића - 46:37
19:44 07.03.2024
Џејмсов рекорд
Мајк Џејмс је нови рекордер Евролиге као играч са највише датих поена у историји Евролиге. Џејмсу је дата и лопта са којом је постигао поене. Сви су на ногама у дворани - 38:31. Утакмица је заустављена зарад шоуа, видећемо када ће се наставити
19:40 07.03.2024
16' – 36:25
Блосомгејм је погодио два лака коша и сада је Монако отишао на двоцифрену предност
19:35 07.03.2024
14' – 27:23
Џејмс је дао два поена и поравнао се са Спанулисом
19:31 07.03.2024
13' – Џејмс на три поена од историје
Џејмсу недостају три поена да испише историју и постане најбољи стрелац у историји Евролиге - 29:23
19:27 07.03.2024
11' – Ханга
Ханга је убацио тројку - 25:20, а онда Звезда смањује на 25:23 и Обрадовић мора да тражи тајм-аут
19:23 07.03.2024
Крај прве четвртине
Монако је поенима Окоба и Мотејунаса стигао до предности - 25:17
19:17 07.03.2024
8' – Звезда води
Црвено-бели воде у Монаку, а Џејмс маши у серији што је одлично по Звезду - 13:17