Кевин Пантер - Sputnik Србија

Партизан после напете борбе остао без победе: Нејпир угасио црно-беле

Кошаркаши Партизана поражени су од Олимпије у Милану резултатом 85:83 (22:21, 19:19, 23:27, 21:16) у 28. колу Евролиге. Напета и велика борба водила се до самог краја, али пресудан је био шут Шабаза Нејпира који је на пет секунди до краја погодио тројку за победу Олимпије.
Бољи почетак тешко да су кошаркаши Партизана могли да замисле. Три фантастична напада, две тројке и један прецизан шут за два поена навели су домаћи тим да одмах затражи тајм-аут.
Црно-бели за кратко време успели су да пресеку неколико напада Олимпије, али тим из Милана убрзо се пробудио и потпуно преокренуо ритам утакмице. За то је највише био заслужан Шилдс који је готово сам и стигао до изједначења.
У другом делу прве деонице Партизан је низао грешке и тако поклонио Олимпији предност после првих десет минута – 22:21.
Пресликан сценарио виђен је у другој деоници. Кошаркаши Партизана отворили су четвртину тројкама, добрим рекацијама у одбрани, а онда је уследила тишина односно период без поена црно-белих.
То су знали да искористе играчи домаћег тима који су поново преокренули резултат у своју корист. Могла је та предност да буде и убедљивија да није било Алексе Аврамовића који је у самој завршници најпре украо лопту, а затим и поентирао – 41:40.
Трећа деоница добро је почела за Партизан, тројком је тај део игре отворио Кевин Пантер, али све јре кренуло низбрдо када је капитен добио техничку грешку јер је био превише љут на судију.
Важну улогу у тим тренуцима преузели су Аврамовић и Анђушић, али и Кабокло који је погодио важне шутеве и тако оставио црно-беле у игри. Пред почетак последње деонице Партизан је имао предност – 67:64.
Распламсала се борба у последњој четвртини, а највише проблема Партизану је задавао Никола Миротић који је за кратко време убацио три тројке. Поново су у кључним тренуцима погађали Анђушић и Кабокло.
Борбени Зек Ледеј успео је у последњем минуту да донесе изједначење, међутим кључни моменат догодио се на пет секунди до краја када је Шабаз Нејпир погодио тројку. Црно-бели нису успели да реализују напад за тих пет секунди и из Милана се враћају поражени.
Најбољи појединац у тиму Партизана био је Аврамовић са 19 поена, једним скоком и три асистенције. Добру утакмицу одиграо је Кабокло који је имао 13 поена и пет скокова, а важну улогу имали су и Ледеј и Анђушић који су уписали 12, односно 11 поена.
Када је реч о победничком тиму најефикаснији је био Миротић са 19 поена, једним скоком. Исти број поена је имао Шилдс који је имао и три скока уз шест асистенција. Хол је имао 18 поена, пет скокова и три асистенције.
22:29 08.03.2024
40’ – Крај! Пораз Партизана
Не улази тројка Пантера, али Ледеј хвата офанзивни скок и погађа под фаулом! Зек је погодио за изједначење. На пет секунди до краја ушла је тројка Шабаза Нејпира, макар је тако деловало. После гледања снимка видело се да је Нејпир газио линију па је тако дописано два поена.
Пет секунди остало је Партизану, али нису је икористили– 83:85.
22:22 08.03.2024
40’ – Последњи минут борбе
Није успео Аврамовић да врати тројку, Анђушић је направио фаул. Нејпир је оба пута погодио са линије пенала. Нови тајм-аут, последњи који има тражи Обрадовић – 80:83.
22:18 08.03.2024
39’ – Нејпир преокреће
Нејпир погађа важну тројку, одмах тајм-аут зове Обрадовић – 80:81.
22:17 08.03.2024
38’ – Анђушић за нову предност
Партизан не користи још један напад, Анђушић погађа о таблу! – 80:78.
22:16 08.03.2024
37’ – Изједначење!
Ледеј је остао сам, али није то искористио. Шилдс погађа за изједначење – 78:78.
22:15 08.03.2024
36’ – Нема поена
Анђушић није успео да погоди из тешке позиције, али Партизан је имао среће јер Шилдс прави кораке – 78:76.
22:10 08.03.2024
35’ – Води Партизан
Кабокло је био на ивици да изгуби лопту, али је успео неким чудом да поентира и то под фаулом. Погодио је и додатно слободно бацање! – 78:76.
22:09 08.03.2024
34’ – И даље Миротић...
Црно-бели губе лопту, заправо је Шилдс краде, а потом Анђушић фаулира Миротића иако је лопта већ била у Даниловим рукама. Судије су потом погледале снимак и одлучиле да је то био фаул при шуту па је Никола добио и два слободна бацања и оба је погодио.
Тежак шут није успео да убаци Трифуновић, а Миротић прави трећи фаул. Алекса је још једном сјајан на продору – 75:76.
22:04 08.03.2024
33’ – Миротић прави проблеме Партизану
Кабокло прави кораке, али онда Трифуновић краде лопту, трчи контру и оставља лопту Понитки. Миротић погађа трећу тројку у последњој деоници – 74:73.
22:02 08.03.2024
32’ – Изједначено је
Још једну тројку погодио је Миротић, а затим је Аврамовић поентирао на другој страни. Шилдс је побегао Кабоклу који ге је послао на линију пенала одакле је кошаркаш Олимпије био половичан – 71:71.
21:59 08.03.2024
31’ – Миротић погађа тројку
Понитка је украо лопту, али вратила се Олимпија и то тројом Миротића која доноси изједначење. Кабокло није успео да поентира, али над њим је направљен фаул, па су тако црно-бели поново дошли до предности захваљујући Бруновим бацањима – 69:67.
21:56 08.03.2024
30’ – Партизан води!
Поени Кабокла доносе предност црно-белима, а онда Мекгрудер прави фаул у нападу. Анђушић уписује нове поене! – 67:64.
21:54 08.03.2024
29’ – Олимпија има минималну предност
Миротић је након фаула Ледеја прецизан оба пута са линије пенала. Ричи је фаулирао Анђушића који је такође прецизан оба пута – 63:64.
21:51 08.03.2024
28’ – Напето у Милану
После добре одбране Алекса из контре уписује лаке поене.Уследила је још једна одлична одбрана црно-белих, али Хол уз звук сирене уписује тројку. Враћа је Кабокло! – 61:62.
21:48 08.03.2024
27’ – Анђушић!
Шилдс поново плеше по терену, а онда Смаилагић греши, На другој страни Хајнс испушпта лопту, Анђушич остаје сам и погађа тројку – 56:59.
21:46 08.03.2024
26’ – Боре се црно-бели
Нејпир краде лопту, лаке поене уписује Хол. Ледеј на другој страни није погодио, али био је на правом месту Смаилагић који исправља. – 53:57.
21:43 08.03.2024
25’ – Проблеми!
Велики проблеми за Партизан јер је Пантер добио техничку и уједно четврти фаул. Слободна бацања Олимпији су донела преокрет, на све то и Нејпир погађа тројку – 51:55.
21:41 08.03.2024
24’ – Црно-белима чувају предност
Промашио је први пут Хол који је недуго затим фаулирао Ледеја. Уследило је нови фаул, овога пута Нејпира на Аврамовићу. Српски репрезентативац био је половичан са линије пенала – 51:49.
21:38 08.03.2024
23’ – Друга Алексина тројка
Дозир је у проблему са фауловима, има их већ три. Хол остаје сам и погађа своју трећу тројку. Војтман прави фаул у нападу над Понитком који се одлично поставио. Алекса погађа тројку! – 50:49.
21:36 08.03.2024
22’ – Води Партизан
Добро су црно-бели реаговали у одбрани, а потом је Дозир то искористио и уписао своје прве поене – 47:46.