Црвена звезда Партизан 172. вечити дерби - Sputnik Србија

Голови, шансе и црвени картон – атрактивни дерби Звезде и Партизана завршен ремијем

Дуго се чекао 172. вечити дерби и нови окршај Црвене звезде и Партизана, а атрактивни дуел на Маракани завршен је резултатом 2:2 (1:1). Било је много узбуђења, чини се да дуго није одигран садржајнији дерби. Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Било је голова, шанси, виђени су и статива, пречка, црвени картон, преокрети... Чини се да ће после свега задовољнији бити Партизан који остаје лидер шампионата иако је од 74. минута играо са играчем мање.

Стрелци за Звезду били су Урош Спајић у 44. и Шериф Ендиаје у 67. минуту, док су за Партизан голове дали Салдања у 45.+2 минуту и Алдо Калулу у 49. минуту. Истакао се и голман Партизана Александар Јовановић са добрим одбранама којима је значајно утицао на бод који је освојио његов тим. Звезда је повела са 1:0, Партизан преокренуо на 2:1, а на крају је дуел завршен са 2:2.

Стаменић, Ендиај и Букари пропустили су велике шансе за Црвену звезду на старту утакмице у првом полувремену, док је Марковић био најближи код Партизана када је пробао главом после слободног ударца Натха.
Звезда је имала иницијативу у првом делу игре, Иванић је погодио стативу у 38. минуту, а минут пре њега ударац је опробао и Мијаиловић, а Јовановић је добро одреаговао.
Како је текла утакмица постајало је све занимљивије да би Звезда у 44. минуту повела преко Спајића који је био прецизан после корнера, а Партизан само два минута касније одговорио преко Салдање (погодио левом ногом) и на полувреме се отишло резултатом 1:1.
© Sputnik / Петар МиловановићЦрвена звезда Партизан 172. вечити дерби
Црвена звезда Партизан 172. вечити дерби - Sputnik Србија, 1920, 09.03.2024
Црвена звезда Партизан 172. вечити дерби
Када је Звезда пропустила своје шансе, на старту другог полувремена уследила је феноменална контра, Захид је проиграо Калулуа, а овај је погодио левом ногом за 2:1.
Црвена звезда се није предавала па је у 68. минуту поравнала на 2:2 и то после још једног гола после корнера. Стрелац је био Шериф Ендиај.
После тога је Звезда имала боље шансе, али је остало 2:2.
Поред погођене стативе и пречке Звезда има за чиме да жали, зато су и навијачи Партизана били задовољнији после последњег судијског звиждука.
Партизан је сада на 60 освојених бодова, док је Звезда на 59. После оваквог дербија и резултата, црно-бели су ближи освајању титуле.
Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
19:12 09.03.2024
КРАЈ
На крају - 2:2
18:57 09.03.2024
93' – Још једна велика шанса
Црвена звезда је имала велику прилику, али остаје 2:2. Промашили су црвено-бели превише шанси на овој утакмици
18:55 09.03.2024
Надокнада времена
Играће се још осам минута
18:53 09.03.2024
86' – Карамбол
Прави карамбол је виђен испред гола Црвене звезде, али је на крају остало 2:2
18:47 09.03.2024
81' – Сјајна одбрана Јовановића
Поново је Звезда била у шанси, Ђига је пробао, али брани Јовановић - 2:2
18:44 09.03.2024
78' – Пречка Букарија!
Букари је био у шанси и погодио пречку, могла је Звезда до новог гола - 2:2
18:40 09.03.2024
74' – Црвени картон
Партизан остаје са играчем мање, Северина је искључен - 2:2
18:33 09.03.2024
68' – ГОЛ - 2:2, изједначење
Изједначење, Ендиаје је поравнао на 2:2! Потпуно је сам остао Ендиај после корнера и погодио главом за изједначење. Звезда је оба гола дала после корнера.
Црвена звезда Партизан 172. вечити дерби  - Sputnik Србија
18:32 09.03.2024
65' – 1:2
И даље Партизан држи предност, после гола није било превише шанси
18:21 09.03.2024
55' – Букари у шанси
Била је то нова одлична шанса за Звезду, Букари је пробао, али је лопта избачена са гол-линије - 1:2
18:15 09.03.2024
49' – ГОЛ - 1:2! Води Партизан
Води Партизан, Калулу је стрелац! Била је то контра, Захид је проиграо Калулуа који је левом ногом послао лопту у мрежу за предност црно-белих. Црвена звезда је пропустила своје шансе, Партизан је то казнио
18:14 09.03.2024
47' – Велика шанса Партизана
Натхо се нашао у шанси после акције Гоха, Спајић је уклизао и практично сачувао Звезду - 1:1
18:11 09.03.2024
46' – Настављена је утакмица
Почело је друго полувреме - 1:1
17:54 09.03.2024
Крај првог полувремена - 1:1
Какав финиш полувремена. Прво је Звезда повела преко Спајића, а онда је Салдања поравнао на 1:1 са чиме се иде на паузу. Може се рећи да је све прштало у првих 45 минута. Видећемо шта нас чека у наставку.
17:50 09.03.2024
45+2' – ГОЛ - Партизан изједначује на - 1:1!
Одмах одговара Партизан преко Салдање, какав спектакл! Искористио је Салдања одбитак и поравнао на 1:1 ударцем левом ногом. Салдањин 16. гол
17:47 09.03.2024
44' – ГОЛ - Води Звезда 1:0
Урош Спајић доводи Звезду у предност! Искористио је прилику у шеснаестерцу и левом ногом закуцао лопту у мрежу. Неколико прилика је пропустио тим Владана Милојевића, али ову није пропустио.
17:46 09.03.2024
42' – Поништен гол
Шериф Ендиаје је постигао гол главом на центаршут Иванића, али је био пола метра у офсајду.
17:42 09.03.2024
38' – Статива!
Иванић је прошао, лопта је погодила стативу, нова велика шанса за Звезду - 0:0
37' – Покушао је Мијаиловић
Јовановић је одбранио ударац Мијаиловића, пробао је Звездин играч са дистанце - 0:0
17:39 09.03.2024
34' – Звездина иницијатива
Црвено-бели имају иницијативу, али нема неких конкретних шанси - 0:0