Партизан једва преломио у Жељковом Чачку: Борац није дао мира црно-белима

© Sputnik / Лола ЂорђевићЖељко Обрадовић и Алекса Аврамовић
Жељко Обрадовић и Алекса Аврамовић - Sputnik Србија, 1920, 11.03.2024
Кошаркаши Партизана савладали су екипу Борца у Чачку у 22. колу АБА лиге резултатом 84:77 (26:26, 23:15, 12:16, 23:20).
Деловало је да су кошаркаши Партизана лако дошли после двоцифрене предности после пт минута игре, али није се Борац предао већ се тек чини се захуктавао.
Најпре су се кошаркаши домаћег тима приближили серијом од седам поена, да би потом и повели у самој завршници прве деонице. Уследила је тројка Алексе Авармовића, али Борац није дозволио да он стави тачку, већ је на исти начин одговорио Алекса Ускоковић па је тако после десет минута игре резултат био нерешен.
У другој деоници пробудио се Урош Трифунвић, али је посебну сигурност у тим уносио расположени Данило Анђушић. Све до два и по минута пред крај полувремена кошаркаши Борца упорно су проналазили одговор.
Међутим, уследила је серија црно-белих за коју су највише били заслужни Анђушић и Смаилагић па су тако на паузу отишли са осам поена предности – 49:41.
Стечену предност гости нису успели да задрже и одграли су јако слабих десет минута у којим је Борац поново успео да се примакне.
Енергију која је била потребна Партизану унео је Зек Ледеј маестралним закуцавањем, а томе су претходила и три слободна бацања Аврамовића па су тако црно-бели имали плус осам поена предности.
Међутим, далеко од тога је да је посао за црно-беле био завршен. Промашили су по тројку Аврамовић и Смаилагић,а то су на другој страни искористили играчи домаћег тима и поново се приближили гостима.
Две тројке везао је Чарапић и тако донео изједначње, а онда је погодио и за вођство Борца на три и по минута до краја. У важном тренутку тројку је погодио Смаилагић, а онда је Аврамовић са линије пенала довео Партизан у предност.
Као кап ушла је тројка Ледеја, а затим и Смаилагића и тада се коначно чинило да је црно-бели успели да преломе.
Најбољи појединац на мечу био је Аврамовић са 16 поена, три скока и пет асистенција, пратио га је Ледеј са истим бројем поена, чак осам скокова и једном асистенцијом.
У тиму домаћина највише се истакао Данило Тасић са 16 поена, шест скокова и шест асистенција.