Србин се „оклизнуо“ и предао трон – гужва у трци за титулу Русије

© Sputnik / Григорий Сысоев / Уђи у базу фотографијаВладимир Ивић
Владимир Ивић - Sputnik Србија, 1920, 11.03.2024
Петоструки узастопни шампион Русије Зенит, престигао је на врху табеле Краснодар који с клупе води Владимир Ивић. Разлог за то је кикс, односно пораз који је претрпео Србинов тим на гостовању Ростову резултатом 2:1.
С друге стране, клуб из Санкт Петербурга који пола деценије влада руским фудбалом, био је убедљив на гостовању Уралу, где је славио с убедљивих 4:1 (1:0).
Сантос, Мостовој, Касијера и Сергејев су се уписали у стрелце, док је утешни погодак за за домаћина постигао Бицфалви.
Када је у питању Краснодар који је дуго био на врху руске Премијер лиге, тим Владимира Ивића пао је на незгодном гостовању Ростову.
Мохеби је донео предност домаћину, да би се ствари по Краснодар закомпликовале у другом полувремену јер је Олусегун добио други жути картон и морао је пре времена „на хлађење“.
Мокеби је погодио и други пут у мечу, играо се 62. минуту, да би снажни Кордоба у 66. смањио предност Ростова, али је то, испоставиће се, био и коначан резултат.
Зенит из Санкт Петербурга је на тај начин претекао Краснодар у трци за шампионску титулу. Актуелни шампион Русије има 40 бодова, Краснодар је други с бодом заостатка, док трећепласирани Динамо Москва има 38 бодова.
Динамо је баш као и Зенит у 20. колу руског шампионата уписао три бода, након победе против Ахмата Грозног резултатом 2:0.
Све што се тренутно дешава само је потврда одличног фудбала који се игра у Русији, где су тренутно у трци за титулу три клуба, четвртопласирани ЦСКА Москва заостаје осам бодова за лидером, а шест за трећепласираним градским ривалом Динамом.
Пол Погба (десно) и Андрос Таунзенд (лево) у дуелу - Sputnik Србија, 1920, 11.03.2024