Шок у Хумској – Партизан „преживео“ Звезду, па изгубио од Напретка /видео/

© Sputnik / Лола ЂорђевићТренер Партизана Игор Дуљај
Тренер Партизана Игор Дуљај - Sputnik Србија, 1920, 13.03.2024
Партизан је потпуно неочекивано изгубио од Напретка из Крушевца у 25. колу Суперлиге Србије, а једини гол у мечу постигао је Андрија Мајдовац у 33. минуту.
Шокирао је Хумску Мајдовац тим поготком, након што се најбоље снашао у петерцу домаћина са директним чуваром „на леђима“ и сурово је казнио смушену реакцију комплетне одбране црно-белих.
Безидејно и лоше деловао је Партизан у првом полувремену у ком није успео да пронађе пут до гола Крушевљана. Самед Баждар имао је изгледну прилику после центаршута Стојковића у 41. минуту, да би покушао петом, чиме је разбеснео саиграче и тренера Игора Дуљаја.
Покушао је Дуљај у другом полувремену да промени ствари увођењем „свеже крви“. Ушао је Гајас Захид који је био одличан у дерби против Црвене звезде прошле недеље (2:2), уместо Денила Кастиља.
Управо је Гајас Захид уздрмао пречку у 63. минуту, а претходно је у 56. минуту стативу са два метра погодио Баждар.
Партизан је тражио пенал у 69. минуту након судара Немање Николића и голмана Савића на ивици шеснаестерца Напретка. Уследила је комуникација судије са ВАР собом, после чега је арбитар Никола Радаковић поручио да се игра настави.
Чињеница је да су црно-бели у другом полувремену изгледали далеко боље, али им је недостајала срећа како би стигли бар до бода против инспирисаног Напретка. Партизан је остао на првој позицији са бодом више у односу на љутог ривала Црвену звезду, која свој меч 25. кола игра од 19 сати у Нишу против Радничког.