Силовита Звезда срушила Цибону – Недовић предводио до убедљиве победе

© Sputnik / Лола Ђорђевић Кошаркаш Црвене звезде Немања Недовић
 Кошаркаш Црвене звезде Немања Недовић - Sputnik Србија, 1920, 17.03.2024
Кошаркаши Црвене звезде савладали су Цибону у 23. колу АБА лиге у Загребу резултатом 82:59 (21:14, 21:16, 20:20, 20:9). На истом месту црвено-бели су се прошле године саплели, али овога пута су били убедљиви.
Током првих пет минута кошаркаши Цибоне оставили су одличан утисак. Повели су и чували ту предност, а онда у другом делу прве деонице као да су црвено-бели остали сами на терену.
Најпре је прорадила одбрана, а потом и напад. Нарочито су били расположени Жавонте Смарт и Немања Недовић, док је са друге стране Александар Аранитовић чинио све да спречи већи дебакл домаћег тима.
Црвено-бели стигли су до двоцифрене предности у другој деоници када је разлику највише правио шут за два поена, кошаркаши Звезде били на сто одсто, а кошаркаши Цибоне на само 33.
У истом ритму наставили су гости и у трећој четвртини у којој су стигли до 20 поена предности. Тада је серију Звезде прекинуо Филип Бундовић који је погодио две везане тројке. Успео је тиме да смањи разлику, али не и да промени ситуацију на терену.
Концентрације јесте опала у Звездином тиму, али су пред последњу деоницу црвено-бели отишли са плус 12.
После једног промашеног зицера, уследиле су Недовићеве мајсторије што је додатно отежало завршницу домаћем тиму.
Разлика се повећавала, Цибона је промашајима помагала у томе и Звезда је лако дошла до нове победе у АБА лиги.
Најбољи појединац у победничком тиму био је Недовић са 16 поена, три скока и пет асистенција, док је најбољи учинак на утакмици имао Аранитовић са 16 поена, осам скокова и једном асистенцијом.
Данил Медведев - Sputnik Србија, 1920, 17.03.2024
Реприза финала у Индијан Велсу – Данил зна шта треба да ради: „Покушаћу да уђем у главу Алкарасу“