Звездина „петарда“ на Маракани: Страшна партија црвено-белих за још већу предност на табели

© Sputnik / Лола ЂорђевићДетаљ 172. вечитог дербија
Детаљ 172. вечитог дербија - Sputnik Србија, 1920, 17.03.2024
Фудбалери Црвене звезде савладали су Раднички из Крагујевца резултатом 5:0 у 26. колу Суперлиге. С обзиром на Партизанов реми са екипом Младости из Лучана, црвено-белима је победа донела четири бода предности на табели.
Са једним бодом више од Партизана, фудбалери Црвене звезде ушли су у меч са гостима из Крагујевца којима су од старта показивали да су велики фаворити.
Већ у десетом минуту црвено-бели повели су 1:0 голом Марка Стаменића. Гелор Канга је центрирао, Стојан Лековић, голман Радничког, могао је лако да заустави ту лопту, али није добро проценио њен лет и Стаменић му се готово пришуњао иза леђа.
Осман Букари је неколико минута касније имао велику прилику када је главом послао лопту ка противничком голу, али је Лековић тада добро одрадио свој део посла.
Играо се 20. минут када је Срђан Мијаиловић центрирао, а ту лопту Шериф Ендијае петом послао у мрежу за 2:0.
Прву озбиљнију шансу за госте имао је Килијан Бевис у 30. минуту, али лопта је отишла поред гола.
Тек што је почело друго полувреме Слободан Симовић, капитен Радничког, добио је жути картон због ударца лактом Ендијаеа, а потом је непуна три минута касније због старта са леђа добио и други после чега је искључен.
Црвено-бели нису дуго чекали да искористе погодну ситуацију са играчем више. У 50. минуту други гол на мечу, а трећи за Звезду постиже Ендијае.
После нешто мирнијег периода, одличну шансу је у 68. минуту за Звезду створио Питер Олајинка који је после неколико дриблинга послао лопту до Хванга који је погодио за 4:0.
Чинило се да је све готово за госте, али не и за домаћина. Звезда је наставила да ствара шанса, а „петарда“ је пала у 75. минуту. За великих 5:0 погодио је Александар Катаи.
Победник је био јасан, али фудбалери Радничког тражили су грешке Звездиних фудбалера за потенцијалну прилику за гол, међутим нису били близу тога да затресу мрежу. На претходна четири меча нису примили гол, али црвено-бели су наплатили за све претходне противнике.
Душан Влаховић - Sputnik Србија, 1920, 17.03.2024
Влаховић се наљутио и зарадио црвени картон: Јувентус тоне – а Србин поново мора на паузу