Јовељић опет погодио и засео на врх са Суаресом – Меси им гледа у леђа /видео/

© AFP 2023 / PATRICK T. FALLONДејан Јовељић
Дејан Јовељић - Sputnik Србија, 1920, 17.03.2024
Повремени српски репрезентативац Дејан Јовељић не престаје да тресе мреже у америчкој МЛС лиги. Овога пута је бивши центарфор Црвене звезде погодио у ремију Лос Анђелес Галаксија против Сент Луис Ситија – 3:3, што му је четврти гол у исто толико мечева нове сезоне.
У фантастичној форми налази се Дејан Јовељић, који је захваљујући поготку већ у трећем минуту сусрета, за вођство Лос Анђелес Галаксија, стигао до четвртог гола ове сезоне, чиме је засео на врх са легендарним Уругвајцем Луисом Суареcом који има идентичан учинак.
Поменутом двојцу у леђа гледа аргентински суперстарт Лионел Меси, који у дресу Интер Мајамија има један гол мање од клупског саиграча Суареcа и Србина.
Продужио је Јовељић голгетерски низ, а интересантно је да је у свакој од досадашње утакмице МЛС лиге погађао противничку мрежу.
Василије Мицић - Sputnik Србија, 1920, 17.03.2024
Мицић и Покушевски нису спречили пораз Шарлота /видео/
Четири од четири има Дејан, иначе пасионирани љубитељ шаха који и те како има успеха на црно-белим пољима, па се у паузи између утакмица и тренинга озбиљно посветио шаху.
Јовељић је отворио сезону управо против Месијевог и Суареcовог Интер Мајамија и био је једини стрелац за свој тим у ремију – 1:1.
Серија је настављена против Сан Хозеа у тријумфу Галаксија на гостујућем терену резултатом 3:1. Јовељић је тада постигао гол и уписао асистенцију, па је проглашен играчем утакмице. И против Нешвила је бивши нападач Црвене звезде, Андерлехта и Ајнтрахт Франкфурта погодио.
Са одличним партијама наставио је у последњем мечу тима из Лос Анђелеса, где је Галакси пред својим навијачима ремизирао са Сент Луисом.
Домаће је у вођство довео Јовељић после 180 секунди игре, да би Острак изједначио у 27. минуту, што је уједно био и резултат којим се отишло на 15-минутну паузу.
У наставку су виђена укупно још четири поготка, по два на обе стране. Бод Галаксију „ишчупао“ је Јошида у петом минуту судијске надокнаде – 3:3.
Луис Суареs и Јовељић деле прво место на листи стрелаца МЛС лиге са по четири гола, следе Меси, Ентони, Кокаро, Чучо Енрнанде и Кристијан Бентеке са по три.
Тим из „града анђела“ налази се на деоби четврте позиције са Сент Луисом и Спортинг Канзасом, сва три тима имају по шест бодова, док првопласирана Минесота има 10 бодова.
Интересантно, али Дејан Јовељић није се нашао на списку селектора Драгана Стојковића Пиксија за мартовске пријатељске мечеве са Русијом (21. март) и Кипром (25. март).