Бруно Кабокло - Sputnik Србија

Партизан „преживео“ драму на крају и победио Басконију – траје борба за Топ 10!

Кошаркаши Партизана победили су екипу Басконије резултатом 87:83 (23:16, 21:26, 25:18, 18:23) у 30. колу Евролиге. Ова победа била је изузетно важна за наставак Партизанове борбе за Топ 10.
При изласку на терен Жељко Обрадовић, тренер Партизана, чуо је гласне овације и поруку „Хоћемо уговор Жељку“, а навијачима је одговорио гестикулирајући потпис што је додатно распламсало атмосферу у Арени.
@sputnik.srbija @Sputnik Србија На овације хиљада навијача Партизана и захтев за новим уговором, тренер Жељко Обрадовић је на својој табли гестикулирао потписом чиме је вероватно најавио останак у клубу #kkpartizan #zeljkoobradovic #partizan #arena #euroleague #basketball #sputnjiksport ♬ Epic Motivational - Viongga Music
Тако су и кошаркаши Партизана еуфорично ушли у меч, а посебно Бруно Кабокло који је утакмицу отворио закуцавањем. У првох десет минута црно-беле су предводили уз Кабокла још и капитен Кевин Пантер као и Френк Камински који је из два покушаја погодио две тројке.
Помагала је црно-белима и лоша одбрана кошаркаша Басконије који су се пробудили у самој завршници прве деонице.
Иако су гости боље отворили другу деоницу, енергија Бруна Кабокла поново је подигла црно-беле. Пробудили су се уз Бразилца и Алекса Аврамовић као и Данило Анђушић, а посебно је био импресиван податак да за 17 минута игре Партизан није имао изгубљену лопту.
Међутим, у дургој половини друге деонице црно-бели везују две изгубљене лопте, а тај моменат користи Басконија да смањи заостатак од 11 поена.
Мучили су се кошаркаши Партизана са Монекеом, али оно што је вероватно највише заболело била је тројка Хауарда у самој завршници полувремена којом су кошаркаши гостујућег тима пришли на само два поена заостатка.
После лоше завршнице друге деонице, црно-бели потпуно су разиграну ушли у друго полувреме. Серијом од 10:2 поново су стигли до двоцифрене предности, а поново је доминирао Камински.
Добро је за црно-беле почела и последња четвртина, али никако није смело да дође до опуштања што се чини се догодило у незгодном трнеутку.
На минут и по до краја кошаркаши Басконије направили су серију од 6:0 и тако се приближили на само два поена, а остало је још само 39 секунди до краја меча. Није било простора за грешке, а највећу одговорност преузео је Дозир који је погодио за два поена.
Последњи напад гостију Партизан је добро одбранио и тако обезбедио изузетно важну победу која црно-беле оставља у борби за Топ 10.
Хауард је био најбољи појединац на мечу са 26 поена и једним скоком, док се у тиму Партизана највише истакао Камински са 20 поена, три скока и три асистенција. Френк је вероватно одиграо најбољу утакмицу у сезони.
Сјајни су били још и Кабокло са 18 поена и 13 скокова, као и Пантер са истим бројем поена, једним скоком и шест асистенција.
Садржај
Прво нова обавештењаПрво стара обавештења
22:33 19.03.2024
40' – Крај! Победа Партизана
З два поена погађа Хауард на 39 секунди до краја. Дозир погађа из продора за плус пет! – 87:83.
22:28 19.03.2024
39' – Напето!
На минут до краја Партизан има четири поена предности – 85:81.
22:22 19.03.2024
38' – Понитка!
Овога пута Пониткина лопта улази у кош! Монеке је после фаула прецизан са линије пенала,а онда Пантер погађа за два поена – 85:75.
22:20 19.03.2024
37' – Проблеми
Изашла је лопта из обруча Понитки, на другој страни нема поене Басконије. Нанели је дао лопту директно Мекинтајеру, Басконија лако стиже до поена – 80:75.
22:13 19.03.2024
36' – Враћа се Партизан после тајм-аута
Дозир постиже поене за плус девет поена предности, а онда прави и добар фаул – 80:71.
22:10 19.03.2024
35' – Смањује заостатак Басконија
Две тројке маши Партизан, а Костело не греши – 78:71.
22:08 19.03.2024
34' – Нема промене резултата
Хауард је промашио тројку, а црнобели су изборили нов напад, али он није искоришћен – 78:66.
22:06 19.03.2024
33' – Пантер!
Монеке прави неспортски фаул над Пантером, била је то иста ситуација коју је имао Смаилагић над Монекеом. Капитен је био прецизан, а потом и из велике даљине шутирао за три и погодио! – 78:66.
22:02 19.03.2024
32' – Сјајна енергија Каминског
Промашаји на обе стране, а потом Камински преко Хостела погађа за свој 20. поен – 73:64.
22:01 19.03.2024
31' – Почиње последња четвртина!
Партизан не користи први напад у последњој деоници, али то не ради ни Басконија. Црно-бели су потом изугбили лопту, а то су гости казнили. Узвратио је потом поенима Јарамаз – 71:64.
21:57 19.03.2024
30' – Крај треће деонице
Нову тројку убацио је Хауард, а Камински у последњим секундама убацује поене за крај треће деонице – 69:60.
21:56 19.03.2024
29' – И даље двоцифрена предност
Наставља Хауард да мучи црно-беле, а на другој страни Кабокло је фаулиран – 67:57.
21:52 19.03.2024
27' – Хауард мучи црно-беле
Дозир враћа двоцифрену предност Партизана, а онда тежак шут погађа Хауард – 64:55.
21:50 19.03.2024
26' – Басконија прети, али ту је Камински!
Враћена је тројка Каминског, а потом је добро реаговао Монеке. Црно-белима помаже разиграни Камински – 62:53.
21:46 19.03.2024
25' – Још једном сигуран Камински
Камински погађа трећу тројку из трећег покушаја, а потом Хауард уписује трећи фаул – 58:48.
21:44 19.03.2024
24' – Држе се црно-бели
После тројке уследио је фаул Понитке и то при Хаурдовом шуту за три поена. На другој страни је уследио фаул над Каминским, а Френк је био половичан – 55:46.
21:41 19.03.2024
23' – Црно-бели поново имају двоцифрену предност
Понитка се сјајно наместио и погодио тројку за нову двоцифрену предност! – 54:44.
21:40 19.03.2024
22' – Сјајна секвенца црно-белих
Пантер је остао сам и погодио своју прву тројку, али потом је морао да изађе из игре због трећег фаула. После неискоришћеног напада гостију, сјајно сарађују центри Партизана,а нове поене уписује Кабокло – 51:44.
21:37 19.03.2024
21' – Почиње трећа деоница!
Басконија није искористила напад јер је истекло време. За разлику до њих, Партизан добро реагује, а поене уписује Камински. Потом погађа Маринковић – 46:44.
21:20 19.03.2024
20' – Крај првог полувремена
Хауард погађа тројку преко Аврамовића,а Алекса није успео да је врати – 44:42.