Кошаркаши Звезде - Sputnik Србија

Звезда претрпела 20. пораз у Евролиги

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Панатинаикоса у 30. колу Евролиге на свом терену резултатом 89:76, што је црвено-белима 20. неуспех у актуелној сезони елитног континенталног такмичења.
Звезда је само на старту утакмице била конкурентна, али је потом дозволила ривалу да се одлепи шутевима за три поена.
У неколико наврата је Звезда давала знакове повратка, било је ту одличних акција и погодака, међутим недовољно да би се угрозила скупоцена дружина из Атине која је увек имала шут за три поена као одговор.
Имала је и малу помоћ судија, на три минута до краја нису признати поени Милоша Теодосића после закаснеле рампе Матијаса Лесора, а после неспортске личне грешке у следећем нападу гости су отишли на 12 поена вишка.
У последња два минута Звезда је успела да смањи заостатак за трећину
Вреди истаћи, судије су потпуно уништиле утакмицу у другом полувремену, гомилом лоших одлука, гледањима снимака у готово сваком минуту, чиме су унели нервозу у оба табора и навијаче на трибинама београдске Арене.
Што се тиче кошарке, сјајну партију за Звезду је одиграо Дејан Давидовац, вероватно најбољу у евролигашкој сезони, уписао је 19 поена уз свега два промашаја из игре, а највећу подршку је имао у Недовићу који је додао исти број поена уз седам асистенција.
На ивици дабл-дабл учинка остао је руски кошаркаш Џоел Боломбој са 11 поена и осам скокова, док је своје минуте одлично искористио Далибор Илић са девет поена.
У гостујућем тиму бриљантан је био Матијас Лесор са 19 поена, шест скокова и четири асистенције, Костас Митоглу и Костас Слукас су додали по 17, а Кендрик Нан 15.
Звезда у петак дочекује екипу Виртуса у 31. колу Евролиге.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик:
22:06 20.03.2024
40' - Крај, пораз Звезде
Панатинаикос односи победу резултатом 89:76.
22:01 20.03.2024
39' - Греши Недовић...
Лаки поени за Слукаса...
21:59 20.03.2024
39' - Недовић!
Најпре кош, а потом и изнуђен фаул.
Звезда је на осам поена заостатка.
21:54 20.03.2024
38' - Илић у офсајду!
Лаки поени за 82:72.
38' - Украдени поени и неспортска
Теодосићу нису уписана два поена, каснила је блокада Лесора, а на другој страни је додељена неспортска.
Уместо осам поена минуса, Звезда има заостатак од 12 поена.
21:49 20.03.2024
37' - Недовић и Боломбој погађају!
И даље је Звезда у игри.
36' - И опет одговор...
Тројке Грента и Митоглуа за 79:65.
21:43 20.03.2024
34' - Браво!
Теодосић за Давидовца.
Умањење на 73:65.
21:37 20.03.2024
34' - Недовић!
Тројка за умањење на 73:63.
21:31 20.03.2024
32' - И даље тројке
Слукас погађа за 73:59.
21:22 20.03.2024
30' - Звезда губи пред последњу четвртину
Панатинаикос води 70:56.
21:18 20.03.2024
29' - Лесор је све укуцао
И лопту и Теодосића...
Звезда губи 68:52.
21:13 20.03.2024
27' - Сјајно!
Поени Звезде у низу, а закуцавање Илића смањује разлику на 62:52.
21:07 20.03.2024
25' - И опет казна
Тројка Митоглуа па закуцавање Лесора за 58:46.
21:04 20.03.2024
23' - Штета...
Ханга је промашио оба слободна бацања.
21:01 20.03.2024
21' - Давидовац!
Тројком смањује на 51:44.
20:45 20.03.2024
20' - Звезда и даље у заостатку
На полувремену домаћи губе са 51:41.
20:38 20.03.2024
19' - Звезда хвата залет!
Боломбој смањује на 46:39.
20:29 20.03.2024
15' - Давидовац на нивоу
Смањује на 41:30.
20:27 20.03.2024
13' - Звезда губи корак
Панатинаикос води 37:24.