Кошаркаши Партизана - Sputnik Србија

Партизанова лавовска борба – па страшан суноврат: Арена гледала Хезоњин шоу

Кошаркаши Партизана поражени су од екипе Реал Мадрида резултатом 88:76 (13:13, 20:18, 33:23, 22:22) у 31. колу Евролиге.
Баш као и у мечу са Басконијом, утакмицу је тројком отворио Френк Камински, међутим црно-бели су против Реала тешко успевали да сачувају предност. Првих неколико минута кошаркаши „краљевског клуба“ нису могли да постигну поене из игре, али су са линије пенала надокнадили заостатак.
Играли су одличну одбрану, а помагали су им и кошаркаши Партизана који су шутирали 1/9 за три поена. Пробудио се Партизан на два минута пред крај прве четвртине,а Данило Анђушић је са линије пенала поннео донео предност.
Таман када се чинило да ће црно-бели на кратку паузу да оду са три поена предности, Марио Хезоња је из велике даљине погодио тројку и то уз звук сирене. Свега 26 поена виђено је у првих десет минута – 13:13.
Први до поена у другој деоници поново је стигао Камински, али Алекса Аврамовић убрзо фаулира Џанана Мусу при шуту за три поена, па тако Реал преузима вођство.
Рововска битка водила се у Арени, предност је дуже била на страни домаће екипе, али поново у самој заршници гости проналазе начин да се врате, а овога и да задовољнији оду на паузу – 31:33.
Црно-бели у првом полувремну гађали су само 2/15 за три, а 9/18 за два поена, док је Реал за три био нешто успешнији са учинком 3/13, док је за два поена имао знатно лошији проценат гађавши 7/23.
У трећој деоници наставила се права рововска борба која је трајал све до три минута до краја треће деонице. После тројке Кабокла која је Партизану донела предност уследила је страшна и испоставиће се кључна серија Реала.
Гости су направили серију до 16:0, до краја деонице црно-бели нису дали више ниједан кош, док је Реал у тим тренуцима погађао све што је желео. До тог момента екипе су се чак 18 минута смењивале у вођству – 54:68.
Обесхрабрени Партизан није успео да се врати у последњих десет минута, иако је на четири минута до краја Пантер ушао у ритам. То није било довољно јер на другој страни није било одбране која би зауставила силовите нападе противника.
Убедљиво најјачи утисак оставио је Хезоња који је уписао 25 поена, док је у екипи Партизана најбоље вече имао Камински са 19 поена и једном асистенцијом. Пратио га је Нанели са 16 поена, четири скока и три асистенције, као и Пантер са истим бројем поена и два скока.
Садржај
Прво нова обавештењаПрво стара обавештења
22:21 21.03.2024
40' – Крај! Партизан је поражен од Реал Мадрида
Нема нвое тројке Пантера и то је знак да више нема времена – 76:88.
22:19 21.03.2024
38' – Мало времена...
Ушла је још једна тројка Пантера, али потом Дек остаје сам на другој страни и погађа за два. Још једном капитен Партизана надмудрио је Јабуселеа. На минису десет спушта Пантер. Али Убалде је успео да поентира – 74:86.
22:15 21.03.2024
37' – Последњи покушаји Партизана
Пантер је погодио под фаулом, био је успешан затим и при слободном бацању. На другој страни на исти начин узвратио је Хезоња. Наставио је своју серију капитен црно-белих – 68:82.
22:12 21.03.2024
36' – Реал не дозвољава повратак
Дек погађа на самом истеку напада, а онда следи фаул Кабокла који Дека шаље и на линију пенала са које он погађа – 63:79.
22:07 21.03.2024
35' – Мини серија црно-белих
Поарије је направио неспортски фаул над Дозиром који је половичан са линије пенала. Потом је Дозир успео да погодио први пут из игре – 63:75.
22:01 21.03.2024
34' – Партизан нема решење
Успео је Нанели да побегне Поаријеу, а потом је Пантер фаулирао незаустављивог Хезоњу. Јабуселе лако стиже до нових поена – 58:75.
21:56 21.03.2024
32' – Страшна предност Реала
Из екстра поседа погађа Поарије, а напад Партизана поново није реализован полсе две промашене тројке. Још једну тројку убацује Хезоња – 56:73.
21:55 21.03.2024
31' – Пантер прекида серију Реала
Кабокло је остао сам, али не погађа тројку. Смаилагић краде пас за Поаријеа, а фаул прави Козер. Успео је некако да се пробије Пантер и прекине серију Реала – 56:68.
21:51 21.03.2024
30' – Крај треће деонице
Одлепљује се Реал поенима Козера, а онда Кампацо доноси двоцифрену предност. – 54:68.
21:48 21.03.2024
28' – Плус шест за Реал
Два напада не користе Партизан, а Хезоња то кажњава – 54:60.
21:46 21.03.2024
27' – Каква борба!
Кабокло се изборио са Таваресом , али враћа Кампацо са друге стране. Међутим, на другој страни Бразилац погађа тројку. Враћа је Аргентинац – 54:55.
21:45 21.03.2024
26' –Минимална предност Реала
Таварес је фаулирао Аврамовића, а Алекса је половичан. Таварес је лако уписао шести поен – 49:50.
21:40 21.03.2024
25' – Поново је нерешено
Није ушла Пантерова тројка, а Јабусуеле на другој страни погађа. Камински се сјајно сналази и погађа за ново изједначење – 48:48.
21:38 21.03.2024
24' – Камински!
Разиграни Алекса уписује нове поене, а потом тројку погађа Хезоња. Камински је поново остао сам и поново је погодио – 46:43.
21:37 21.03.2024
23' – Клацкалица
Остао је сам Камински и погодио већ другу тројку за Партизан у трећој деоници. Лаке поене уписује Козер, Пантер није погодио после продора, али на правом месту био је Кабокло – 41:40.
21:36 21.03.2024
22' – Поново предност на страни Реала
Јабуселе је вратио ту тројку, а потом је за два поена погодио Камински. Уследили су нови поени Марија Хезоње пода фаулом Пантера – 36:38.
21:34 21.03.2024
21' – Води Партизан
Није успео Хозер да огодио тројку на старту другог полувремена, а Таварес је током лета лопте фаулирао Каминског. Аврамовић је остао сам, а тројка је ушла као кап – 34:33.
21:17 21.03.2024
20' – Крај првог полувремена
Дек доноси предност Реалу, Пантер не успева да погоди за три – 31:33.
21:14 21.03.2024
19' – Напета завршница друге деонице
Надмудрио је Нанели Гонзалеса и погодио је уз фаул. Партизан је повео, али је невероватан кош дао Дек под фаулом Понитке – 31:31.
21:12 21.03.2024