Роналдо испунио обећање и видео Душанов крај на почетку Мајамија /фото/

© AP Photo / Radivoje PavicicДушан Лајовић
Душан Лајовић - Sputnik Србија, 1920, 22.03.2024
Српски тенисер Душан Лајовић окончао је учешће на Мастерсу у Мајамију већ на самом старту. Од њега је у два сета био бољи Француз Гаел Монфис резултатом 7:6, 6:4 и наредни ривал биће му Џордан Томпсон.
У мечу који је трајао 90 минута, француски ветеран продужио је победнички низ у дуелима са Србином од ког је у сва три наврата био успешнији.
Интересантно, на трибинама у Мајамију нашао се легендарни Бразилац Роналдо који је пре неколико дана обећао Гаелу Монфису када су се срели на једном догађају да ће доћи да погледа његов меч, што је и учинио.
Српски тенисер Душан Лајовић морао је већ у раној фази меча, у другом гему, да спасава брејк лопту коју је изнудио Монфис.
Извукао се тада 52. рекет планете и до краја првог сета играло се гем за гем, све до 12. када је Француз поново запретио брејк, уједно и сет лоптом, али је Дуци опет „преживео“ тај напад.
Ипак, Србин је изгубио први сет после тајбрејка резултатом 7:5.
У наставку сусрета виђена је велика борба Лајовића и Монфиса, а све је с трибина пратио „Ел Феномено“ који је на крају видео победу Монфиса резултатом 6:4 у другом сету, за пласман у наредну рунду Мастерса у Мајамију, док је за Лајовића турнир завршен већ на почетку.
Легендарни фудбалер Душан Дуле Савић и министар спољних послова Русије Сергеј Лавров - Sputnik Србија, 1920, 21.03.2024