КК Црвена звезда - Sputnik Србија

Звезда славила у Евролиги! Навијачи зову на Маракану и утакмицу против Зенита

Кошаркаши Црвене звезде дочекали су Виртус у оквиру Евролиге, а на крају су изабраници Јаниса Сферопулоса остварили тријумф после дуго чекања у Евролиги - 94:79. Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Навијачи су окачили транспарент у ком су позвали присталице црвено-белих да напуне Маракану у дуелу против руског клуба Зенита из Санкт Петербурга. Тај сусрет на програму је у суботу од 19 часова у Београду.
Звезда је овако прекинула серију од шест пораза у Евролиги.
Одиграли су црвено-бели одличну утакмицу, Милош Теодосић и Немања Недовић су диктирали ритам, а Тео је на завршетку дуела добио и овације од навијача црвено-белих.

Недовић је завршио дуел са 25 поена и седам асистенција, Боломбој је додао 15 поена и пет асистенција, а Дејан Давидовац и Теодосић по 11 поена. Тео је свему додао и девет асистенција, а неке су биле јако атрактивне. Код гостију се показао Торнике Шенгелија са 25 датих поена.

Звезди је ово 11. победа у сезони, а црвено-бели су на 16. позицији и касне три победе за десетопласираном Валенсијом која је на 14 победа и утакмици мање од црвено-белих. Партизан такође има 14 победа али и утакмицу више од Слепих мишева.
Током прве и друге деонице екипе су се смењивале у вођству и нису успевале да се oдлепе. Виртус је током прве четвртине дошао до плус пет, највише захваљујући Шенгелији који је носио своју екипу. На другој страни разлику је правио Недовић у нападу, као и Боломбој у одбрани. У трећој четвртини домаћи кошаркаши су успели да одбију налет гостију и очувају предност која је у једном тренутку била и двоцифрена. Звезда је и током последње деонице успевала да одоли притисцима Виртуса, поготово кроз игру у рекету. Гости нису успевали да поентирају, чак и поред добрих кретања у нападу. На другој страни Теодосић је разигравао своју екипу и водио је до победе.
Могу само присталице Црвене звезде да жале што њихови љубимци нису овако играли током целе сезоне.
Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
21:02 22.03.2024
КРАЈ
Победа Црвене звезде од 94:79
20:59 22.03.2024
Последњи минут
Јасно је већ сада да ће Црвена звезда славити и тако прекинути серију од шест узастопних пораза
20:54 22.03.2024
38' – 85:78
Белинели је промашио тројку, Теодосић је погодио са пенала
20:45 22.03.2024
35' – 79:73
Шенгелија је пробао, али није био прецизан. Звезда има шансу за победу
20:43 22.03.2024
Навијачи зову на Зенит
Навијачи Црвене звезде позивају присталице црвено-белих да дођу на утакмицу фудбалске секције против Зенита. Дуел је на програму у суботу од 19 часова.
20:40 22.03.2024
33' – Мики
Погодио је Мики са пенала - 79:71
20:32 22.03.2024
Крај треће четвртине
Звезда има предност и води 74:65. Могли би црвено-бели до тријумфа у Евролиги. Последњу су остварили крајем јануара
20:27 22.03.2024
29' – Звездина серија
Серија Црвене звезде која у финишу треће деонице води са 68:61. Потом и тројка Недовића - 72:61
20:21 22.03.2024
27' – 61:61
Имала је Црвена звезда и 10 разлике, али ипак је Виртус успео потпунода се врати у игру и изједначи преко Белинелија
20:12 22.03.2024
24' – Тројка Недовића
Фокусиран је вечерас Недовић који погађа нову тројку - 59:52. Одговара Шенгелија са тројком - 61:58
20:05 22.03.2024
22' – 52:44
Почело је друго полувреме, Белинели је погодио поред Давидовца. Потом и сјајно закуцавање Боломбоја!
19:48 22.03.2024
20' – Крај првог полувремена
После 20 минута игре резултат у Арени је 48:42. Теодосић је украо лопту и погодио тројку у последњој секунди првог дела игре, сјајан је то био потез који је подигао навијаче на ноге
19:43 22.03.2024
19' – Сјајна акција
Боломбој је полетео и закуцао после алеј-упа за 42:40. Феноменалан потез и тајм-аут гостију
19:34 22.03.2024
16' – 33:32
Два добра потеза Тобија и Црвена звезда прелази у предност
19:27 22.03.2024
13' – Лоша одбрана Недовића
Погрешну је ротацију направио Недовић, а Виртус стиже до нове тројке - 27:30
19:23 22.03.2024
12' – Теова магија
Протурио је Тео лопту до Митровића коме је остао лакши део посла да је положи у обруч - 23:25
19:19 22.03.2024
Крај прве четвртине
Виртус је повезао тројке и после 10 одиграних минута води са 23:31
19:14 22.03.2024
8' – 15:17
Тесна борба за сада у Арени, можда би Звезда имала и предност да није направила неке грешке. Теодосић у игри, Недовић је раније тражио измену
19:09 22.03.2024
5' – Севају тројке
Погодио је тројку Белинели, потом и Недовић који је расположен за игру вечерас - 12:13
19:04 22.03.2024
3' – Недовић
Лепо је погодио Недовић, али онда следи Хангина грешка - 4:7. Дејан Давидовац је погодио јако важну тројку - 9:7