Богдан славио у српском НБА обрачуну – Денвер морао без повређеног Јокића

© AP Photo / Ashley LandisБогдан Богдановић
Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 23.03.2024
Богдан Богдановић, српски кошаркаш, имао је запажену улогу у убедљивој победи Атланте над Шарлотом резултатом 132:91, а добру партију у истој утакмици пружили су и Василије Мицић, као и Алексеј Покушевски. Денвер Нагетси уписали су победу против Портланда 114:111 и то без повређеног Николе Јокића.
У српском НБА дуелу Богдан Богдановић био је бољи од Василија Мицића и Алексеја Покушевског. Капитен репрезентације Србије на паркету је био 26 минута, а за то време постигао је 12 поена, три скока и шест асистенција.
Богдан је шутирао 3/6 за два поена односно 2/4 за три поена. Његов индекс корисности био је 15.
Са друге стране Алексеј Покушевски био је на терену 24 минута и успео је да упише девет поена, пет скокова и четири асистенције. Шутирао је прецизно са линије пенала сва четири пута, 1/1 за два поена и 1/3 за три поена.
Пола сата на паркету провео је и Василије Мицић који је уписао осам поена, три скока и шест асистенција. Васа је шутирао 3/7 за два поена, док из три покушаја није успео да погоди тројку.
Иако је прва деоница била уједначена, видело се већ у другој четвртини да су се кошаркаши Атланте разиграли и да ће тешко пустити гостима да се врате у меч. Двоцифрена предност само је расла, а на крају су Хокси уписали страховито убедљиву победу.
Дежонте Мареј био је најрасположенији играч са 28 поена, седам скокова и 12 асистенција, док је у тиму Шарлота најбољи био Мајлс Бриџс са 27 поена и пет скокова.
У ноћи између суботе и недеље на паркету су били и кошаркаши Денвера за које је утакмица са Портландом била тежак изазов јер су играли без Николе Јокића и Џамала Мареја.
Српски ас морао је да направи паузу због бола у доњем делу леђа и упале левог кука, али су Нагетсу успели да савладају Портланд.