Србија - Кипар - Sputnik Србија

Неубедљива победа Србије – образи би поново бридели да ривал није био Кипар

Фудбалска репрезентација Србије није бриљирала ни у другој пријатељској утакмици, после убедљивог пораза од Русије, српски тим је уписао неубедљив тријумф над Кипром резултатом 1:0.
Питање је, заиста, како би се Србија, са игром коју је приказала у Ларнаки, провела у дуелу са неким иоле озбиљнијим ривалом.
Осим гола Сергеја Милинковић-Савића у седмом минуту и бриљантне асистенције Лазара Самарџића, није било ничега у српског игри вредног сећања – напротив, понављале су се старе бољке којих смо се већ нагледали у селекторској ери Драгана Стојковића.
Кипар је лако могао до голова, да су његови фудбалери технички обученији, поново је одбрана Србије била на стакленим ногама, а колико су офанзивци неозбиљно схватили и ову утакмицу сведочи и очајан шут са пенала Александра Митровића који је голман домаћих лако одбранио.
Са друге стране, у неколико наврата су дефанзивци Ерхан Машовић и Срђан Бабић морали да трче ка свом голу да би спречили контранападе, поново је Никола Миленковић каснио у офсајд-замкама, крила су била далеко од игре, а у другом полувремену заиграо је и капитен Душан Тадић, чиме је оборио рекорд по броју наступа за национални тим – сада има 106.
Управо је у том периоду дуела Србија била као крава на леду, много прилика за домаће, једна погођена статива, херојска одбрана голмана Предрага Рајковића у 90. минуту и нова опомена за селектора и његов стручни штаб да се мора нешто под хитно урадити са одбрамбеном поставком јер би озбиљнији ривал свакако искористио своје шансе – као што је то Русија урадила недавно у Москви.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик:
19:54 25.03.2024
Крај - победа Србије
Лоша утакмица српског тима и нови задатак за стручни штаб.
19:48 25.03.2024
90' - Рајковић спасава!
Контранапад Кипра и голман Србије добро реагује!
19:47 25.03.2024
90' - Гаћиновић претерао
Све је урадио добро, али је потом лоше реаговао.
19:45 25.03.2024
87' - Коначно шанса
Јовић шутира поред гола.
19:39 25.03.2024
82' - Бабић поново спасава
Није било офсајда, Бабић је 1 на 1 успео да спречи противника да шутне на гол.
19:34 25.03.2024
76' - Нова измена
Баждар је на терену.
19:22 25.03.2024
64' - Статива!
Кипрани умало до изједначења!
Кулминација одличне игре домаћих у другом полувремену.
19:20 25.03.2024
63' - Измене у Србији
Митровић и Костић излазе, на терену су Здјелар и Гаћиновић.
Претходно је Лукића заменио Јовић.
19:18 25.03.2024
60' - Нема пенала за Србију
Иако је Тадић оборен у казненом простору.
19:16 25.03.2024
59' - Митровић пропустио шансу
И да шутира, али и да добро прими лопту.
19:07 25.03.2024
50' - Лепа акција, али...
Костић шутира поред стативе.
19:03 25.03.2024
46' - Тадић преузима рекорд
Улази на терен и започиње 106. утакмицу у дресу Србије што је рекорд.
Заменио је Самарџића.
18:48 25.03.2024
Полувреме - Србија води, али...
Три велике шансе су имали ривали, озбиљније екипе би то искористиле.
18:47 25.03.2024
45' - Чиста срећа...
Лако је Србија могла да прими гол да више знања имају Кипрани...
18:42 25.03.2024
42' - Напад Кипрана
Центаршут са левог бока и ударац главом који иде преко гола.
18:33 25.03.2024
33' - Ни пенала ни правог ударца
Митровић је као крило покушао да пронађе Самарџића, рекламирао је играње руком, а потом ударац није био добар.
18:32 25.03.2024
32' - Сада Машовић спасава
Као и Бабић раније.
18:28 25.03.2024
28' - Ништа из целе гужве
Много прилика за шут су имали играчи Србије док је Сергеј лежао у казненом простору ривала, али нису успели у томе.
18:24 25.03.2024
24' - Слабо убацивање
Миленковић је сјајно нашао Костића на левом боку, али је уследило лоше убацивање у казнени простор.
Затим је Митровић слабо шутирао главом.
18:17 25.03.2024
17' - Два добра напада Србије
По десној страни је пробао Живковић, а по левој Самарџић.